17:30, 08 квітня

У квітні українців почнуть робити щеплення від коронавируса китайською вакциною

Перша партія вакцини від Covid-19 з Китаю надійшла в Україну 25 березня. Весь цей час вона перебувала на лабораторному контролі.

поділитись:
У квітні українців почнуть робити щеплення від коронавируса китайською вакциною - фото 1

Термін лабораторного контролю вакцини CoronaVac закінчується 10 квітня. Після цієї дати нею стануть прищеплювати українців, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Всього наша країна замовила у Китая 1,915 мільйонів доз вакцини. Перша партія склала 200 тисяч доз.

Як сайт "Сигма" писав раніше, Міністерству охорони здоров'я України отримало рекомендації від Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики. Вони стосувалися взаємозамінності вакцин. Так, вони заявили, що вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними. Людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 індійською вакциною AstraZeneca / Covishield, можна колоти вакцину AstraZeneca, яку зробили на інших виробничих майданчиках.

Китайська вакцина CoronaVac відноситься до іншого типу вакцин. Ті з українців, хто раніше зробив щеплення від коронавируса, не зможуть цією вакциною зробити другу дозу. У той же час Міністерство охорони здоров'я гарантує: вакцина для другого щеплення всім, кому вкололи першу дозу, буде в достатній кількості і доступною.