20:05, 25 березня

У лікарні Рівного відкрили палату інтенсивної терапії для уражених на коронавірус

До порятунку людських життів – готові. У Рівному відкрилась палата для лікування для уражених на коронавірус. Приміщення обладнали апаратом штучної вентиляції легень. Без його застосування побороти ускладнення від COVID-19 просто неможливо.

поділитись:
У лікарні Рівного відкрили палату інтенсивної терапії для уражених на коронавірус - фото 1

Карантин у Рівному минає без значних проявів паніки. Більшість містян у захисних масках. Так намагаються убезпечитися. Зовнішній вигляд нікого не бентежить, здоров’я - важливіше.

«Миємо руки дуже часто, маски носимо, резинові перчаточки на потреби є теж у нас», - каже місцева жителька.

У разі виявлення випадків захворювання на короновірус міська лікарня готова надавати допомогу. Днями тут відкрили палату інтенсивної терапії.

«На сьогоднішній день ми повністю забезпечені всіма засобами індивідуального захисту для пацієнтів, маємо необхідну кількість ліків для надання лікування у разі поступлення хворих з підозрою на короновірус і для лікування самого короновірусу», – зазначає заступник головного лікаря міської лікарні Рівного.

Апарат штучної вентиляції легенів є незамінним для порятунку людей з ускладненнями від COVID-19.

«Якщо пацієнт при захворюванні короновірусом потребує вентиляції легень цей апарат може 100% це забезпечити цю вентиляцію потрібну для пацієнта», - каже лікар-анестезіолог Андрій Огінський.

Нове обладнання у Рівненської лікарні з’явилося завдяки допомозі Фонду Ріната Ахметова. Апарат штучної вентиляції легенів входить до переліку найбільш необхідних медичних потреб країни, які були розроблені спільно із МОЗ України.

«Без цього не може існувати палата інтенсивної терапії без апарата штучної вентиляції легень», - каже заступник головного лікаря міської лікарні Рівного Ігор Дундюк.

Для роботи обладнання не потрібні балони з киснем. Він виробляється мобільним концентратором у будь-яких умовах. А завдяки вмонтованому акумулятору апарат може цілу годину працювати без електрики.

«Це дорого вартісне обладнання яке дуже важко закупити. Дуже добре що Фонд Ріната Ахметова зреагував вчасно закупили, оперативно допомогли зокрема і нашій лікарні», - зазначив завідувач інфекційного відділення для дорослих Рівненської лікарні Галина Максимчук.

Від початку пандемІї Фонд Ріната Ахметова уже передав МОЗ України дві партії висококласних апаратів штучної вентиляції легенів. Також були надані кисневі концентратори для них. Ще 22 апарати встановлені в автомобілях неонатальної невідкладної допомоги, переданих Фондом в усі регіони за проєктом «200 швидких для України».

«Хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова, який за досить короткий час швидко зреагував. На сьогоднішній день ми готові до прийому перших пацієнтів у разі поступлення і надання адекватної медичної допомоги», - каже заступник головного лікаря міської лікарні Рівного Ігор Дундюк.

За особистим рішенням Засновника - Фонд Ріната Ахметова закупить іще 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Якнайшвидше їх передадуть до Стабілізаційного фонду, ініційованого Президентом України. Крім того, додатково буде придбано близько двохсот апаратів штучної вентиляції легенів, необхідних для порятунку людських життів.