20:25, 05.05.2020

У Маріуполі чоловік напав на медиків

За допомогу - отримали травми. У Центральному районі на вулиці Левітана невідомий кинув собаку під колеса "швидкої". Після чого кинувся на бригаду - вкусив та побив фельдшера. Як медикам убезпечити себе та на який захист вони мають право за законом?

поділитись:
У Маріуполі чоловік напав на медиків - фото 1

 

Повертався з виклику, коли натрапив на зловмисника та сам опинився на лікарняному ліжку. Зараз фельдшер "швидкої" Дмитро Данилов лікується вдома.

«Молодий чоловік ніс собаку. Однією рукою тримаючи його за голову, іншою за хвіст і з усього розмаху розбив ним паркан. Після чого він спробував кинуть нам собаку під машину. Я вийшов з машини щоб прибрати його і собаку з проїжджої частини, на що він почав мене ображати і завдав мені два удари в обличчя. Після чого водій і я його зафіксували на асфальті, а коли ми його удержівали він вивернувся і вкусив мене за два пальця», - каже фельдшер.
У Маріуполі чоловік напав на медиків - фото 15871

 

За це правопорушення зловмиснику загрожують виправні роботи терміном до одного року. На думку лікарів - головна причина таких нападів - безкарність. І, щоб змінити ситуацію - потрібно підписати законопроєкт про підвищення відповідальності за агресію у бік медпрацівників.

«Ось таких випадків тільки в нашій області, які були доведені до заяви в поліцію протягом 2019 і ось цього нами прожитого відрізка 2020 роки вже 10. По жодному з них, ні по одному з них не було якогось серйозного правового покарання, на жаль», - каже директор Донецького обласного центру екстреної медичної допомоги Ігор Кіяшко.

Юристи ж рекомендують медикам використовувати при нападі ті ж методи та засоби, що й зловмисник.

«Все, що стосовно відповідальності медика, то суди зазвичай на боці, того хто обороняється, це теж з практики. Хіба що крайній випадок - це користування вогнепальною зброєю. Тут дуже акуратним потрібно бути, тому - нарізна, гладкоствольна та інша зброя, що випускає снаряди, краще не використовувати», - зазначив юрист Олександр Магдаліц.

Краще ж за все захищатися газовим балончиком або електошокером.

«Кожен громадянин має право на захист і також має можливість придбання в спеціалізованих магазинах засоби захисту. Такі, наприклад як газовий балончик. Але без маркування для правоохоронних органів», - наголосив заступник начальника відділу комунікацій ГУНП в Донецькій області Олександр Полосухін.

Також можна використовувати травматичну зброю. Але якщо на неї є спеціальний дозвіл.