19:55, 11.11.2020

У Маріуполі до опалювального сезону модернізували котельні

Цього року на підготовку до опалювального сезону бюджет міста направив 120 мільйонів гривень.

поділитись:
У Маріуполі до опалювального сезону модернізували котельні - фото 1

Замінили тепломережі, реконструювали котельні та вчасно отримали газ. "Нам вдалося знизити суми в платіжках на 5%", - заявив сьогодні міський голова Вадим Бойченко, який разом із профільними спеціалістами перевірив готовність котелень до перших морозів.

Аби в квартирах усіх маріупольців було тепло та комфортно, готуватися до нового опалювального сезону почали ще навесні.

«Основну увагу приділяли гідравлічним випробуванням і скажу, що з року в рік ми робили це більш якісніше», - розповідає перший заступник міського голови Михайло Когут.

Якщо ж у квартирі досі холодно? Директор "Маріупольтепломережі" Дмитро Мирошниченко називає найпопулярніші причини. А саме - аби сплачувати менше, мешканці самостійно корегують подачу тепла, або ж є проблеми з повітряними пробками.

«Ми організували на кожен район по одній бригаді, на підприємстві працює 4 бригади, якім можна зателефонувати, а потім вони допоможуть відповідальному за будинок, скажімо так, знайти і усунути цю проблему. Зателефонувати можна в нашу диспетчерську, всі контактні телефони в квитанції вказані. Також у нас є телеграм канал - Маріупольське тепло», - зазначив директор ККП "Маріупольтепломережа" Дмитро Мирошниченко.

Завдяки новому проєкту на котельні «Газова, 1» встановили теплообмінники, які використовують тепло від «Азовсталі», замінили насоси з установкою перетворювачів частоти та об'єднали мережі основних котелень Лівобережного району. Це дозволить отримувати якісну послугу з гарячого водопостачання. Також вдалося погасити заборгованість за попередні роки.

«Це довгі перемови з Нафтогаз України. Тобто ми одні з небагатьох, які ведуть ці переговори, і вони увінчалися успіхом, нам реструктурізіровали борг, нам списали 200 млн боргу, просто взяли і списали, це ж прекрасно. Так, ось такими маленькими кроками зараз на 5% ми знизив конкретну квитанцію для населення», - розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Загальна вартість проєкту з модернізації "Маріупольтепломережі" - близько 6 мільйонів гривень, які надійшли з міського бюджету.