19:15, 06.08.2020

У Маріуполі капітально ремонтують лікарню №1

Сучасне обладнання, комфортні умови та унікальні операції. Усе це - про оновлення першої міської лікарні Маріуполя. Нині там триває реконструкція, яку реалізують у межах національної програми "Велике будівництво".

поділитись:
У Маріуполі капітально ремонтують лікарню №1 - фото 1

Зараз реконструюють приймальне відділення екстренної допомоги. Монтують новий теплий бокс, куди швидка привозитиме пацієнтів.

«І хворих ми могли транспортувати і взимку, і влітку, в дощ - це буде в дуже комфортних умовах. Бокс на дві машини», - розповідає головна лікарка Лариса Мамаєва.

Далі показує як працюватиме схема прийому хворих. Тут одразу поставлять діагноз. Спочатку - на відповідне обстеження: рентген, кімната консультацій, операційна або ж кабінет інтенсивної терапії.

«Окремий кабінет ендоскопія, гінеколог. Всі ми це зможемо зробити. Далі у нас є лабораторія, в якій будуть робити весь скрініга, всі обстеження».

Потім пацієнта направляють до профільного фахівця. Тут проводитимуть найскладніші операції, запевняє Лариса Мамаєва. Прийматимуть понад двісті пацієнтів за добу.

«Ущемлені грижі, холецистити, єдина лікарня, в нашій області, наша, яка робить папиллосфинктеротомия. У нас маса таких операцій, які робляться саме инвазивно і саме тільки в нашій лікарні. Дуже розвинена пункційна біопсія, пунктіруем все абсолютно органи і печінку при абсцесах. Раніше ці хворі оперировались відкритим способом і це було 90% летальності, зараз це 100% одужання», - наголосила Лариса Мамаєва.

Вартість проєкту понад 40 мільйонів гривень. Мета - надавати медичні послуги на європейському рівні, наголошує міський голова Вадим Бойченко.

«Кваліфікованими лікарями, є вже сучасний рентген-апарат, який ми придбали в минулому році, суперсучасний УЗД-апарат, суперсучасний КТ сьогодні став на озброєння, тут в екстреному відділенні. Тут ми даємо широку діагностику, швидко ставимо діагноз і відповідно тоді швидко настає одужання», - каже мер.

Планують відкрити оновлений медзаклад цьогоріч у жовтні.