18:40, 30.01.2020

У Маріуполі на честь загиблих моряків-прикордонників встановили пам'ятник

Із початку військових дій на Донбасі - небезпека панувала і в Азовському морі. За цей час у воді загинули троє моряків-прикордонників. Наймолодшому було 21.

поділитись:
У Маріуполі на честь загиблих моряків-прикордонників встановили пам'ятник - фото 1

Сина Елли Михайлівни не стало шість років тому. Серед трьох загиблих Богдан - наймоломодший. Йому було 21.

"Муж пошел к компьютеру сел после работы. Открыл, а там вот такая трагедия. У нас дедушка был пограничником, муж служил и он говорит - я тоже пойду служить...", – розповідає мати загиблого військовослужбовця Елла Тіщенко.

У 2014 му - війська противника обстріляли наші катери неподалік Безіменного. Семеро захисників України були поранені, двоє - загинули. У 2015 - судно морської охорони підірвалося на міні під час партулювання поблизу Маріуполя. Шестеро бійців зазнали поранень, один - помер.

На честь побратимів військовослужбовці встановили пам'ятний знак - біля катерно-корабельної стоянки загону. Перед виходом у море військові - шанують загиблих. Разом з близькими померлих пустили вінок.

У Маріуполі на честь загиблих моряків-прикордонників встановили пам'ятник - фото 5347

 

Патрулюють море і вдень, і вночі. Проводять навчання та щодня покращують результати. Прикордонники задоволені умовами і на воді, і на землі. Аби захисники були повні сил, для них організували триразове харчування.

"Люблю, коли хлопці приходять, смачно їдять, дякують. Конечно, люблять, коли смачненьке готуємо", – каже начальниця їдальні Валентина Сиротенко.

Їдальню реконструювали, замінили комунікації, в планах ще оновити фасад будівлі - кажуть у загоні. Ремонтують за гроші з міського бюджету.

"Опалення повністю цього військового містечка, систему водопостачання, систему водовідведення. І на даний час ці заходи плануємо в цьому році ще продовжувати і кошти з міського бюджету на це сплановані", – зазначив заступник командира Маріупольського загону морської охорони Роман Дундуков.

Та військові кажуть - поки не закінчиться війна, в морі може бути небезпечно. І вони готові відповісти ворогу.

"Ми завжди на готові, завжди готові виконувати свій обов'язок. Для цього ми, звісно, тренуємось, навчаємось і виконуємо свої завдання", – каже командир Маріупольського загону морської охорони Микола Левицький.