13:29, 24.06.2020

У Маріуполі обговорили перспективу розвитку ОСББ

Теплі кредити, затишні двори та підтримка східної України від міжнародних партнерів. Мер Маріуполя зустрівся з представниками ОСББ. Обговорив перспективи та вислухав проблеми.

поділитись:
У Маріуполі обговорили перспективу розвитку ОСББ - фото 1

 

Зустріч на даху. Голови ОСББ, мер та чиновники зібралися на верхньому майданчику Мультицентру на Лівобережжі. Господарники відзвітували про проведену роботу та розповіли про плани. А маріупольці - внесли пропозиції до програми підтримки багатоповерхових будинків. Пан Дмитро - голова декількох ОСББ. Запевняє, від програми "Затишне подвір'я"- у захваті. Проте запропонував додати до планів - ремонт каналізаційних комунікацій.

«На жаль, на сьогодні вони не змінюються, вони залишаються такими, як є. І ми отримуємо картину, коли "Затишний двір", замінено комунікації. В ОСББ поміняли всі комунікації всередині будинку. Ставляться на підпір люки. І з'являється крутий неприємний запах і вся робота наша нанівець», - каже голова ОСББ Дмитро Харчуков.

У Наталі - інша проблема. Жінка скаржиться на непорозуміння з компанією "Місто для людей".

«На жаль, ця організація, особливо останні півроку, наполегливо відмовляється відпускати будинки. Те повертає документи, то їх не приймає, то переїжджає, то посилається на карантин», - зазначає голова ОСББ Наталя Богданова-Воробйова.

То ж мер доручив фахівцям підготувати перелік ОСББ, які хочуть відмовитися від послуг компанії, та проголосувати за це рішення на серпневій сесії міськради. У профільному ж управлінні наголосили: за розвитком об’єднань співвласників будинків та рівнем їх підтримки Маріуполь - один із лідерів в Україні.

«Безкоштовні капітальні ремонти. Або покрівлі, або системи опалення, або електричної частини, то, що на будинку є проблемою. Те, що вибирають безпосередньо жителі на ваших зборах. Поточні ремонти, це наші міні-проекти», - зазначив Сергій Марчук, начальник управління з питань розвитку та підтримки ОСББ.

Сергій Марчук додав: за чотири роки на розвиток ОСББ витратили понад півмільярда гривень. А мер акцентував: у 2016 таких об’єднань було близько 70. Нині їх - більше 800.

«Я як тоді, так і зараз вірю в те, що через господарювання, через ваші надійні руки, через ваші світлі голови, через ваші великі серця, ми сьогодні, починаючи з "Уютного двору", робимо затишним наше місто Маріуполь», - наголосив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Цьогоріч бюджет ОСББ становить 254 мільйони гривень, близько двадцяти з яких спрямують на "теплі кредити". Заплановано майже 100 капітальних ремонтів та понад 180 міні-проєктів.