21:15, 21.10.2019

У Маріуполі обговорили проблеми широкинців

У Маріуполі обговорили проблеми широкинців 21.10.2019

поділитись:
У Маріуполі обговорили проблеми широкинців - фото 1

Згорілі будівлі, втрачені документи і зруйновані вулиці. За словами військових, село повністю заміноване окупантами. А на подвір’ях і досі лежать нерозірвані снаряди та міни.

Пані Вікторія разом із сім'єю залишила дім чотири роки тому. Жінка зізнається, до нового життя в Маріуполі й досі не звикли.
"Коли у тебе був великий будинок, коли у тебе був сад, коли у тебе була земля, а тепер - цього нічого немає. Виїжджали відповідно на якийсь час. Думали, пересидимо, як це було в серпні 2014 року".
Аби обговорити проблеми внутрішньо переміщених осіб, до Маріуполя приїхали члени Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій. Перед зустріччю з переселенцями, делегація саме була в Широкиному.
"З одного боку військові кажуть - нам для того, щоб їх пропустити, нам треба кожному гарантувати безлпасность. Якщо є можливість туди проїжджати, не всіх відразу, це зрозуміло, зробити якийсь графік, щоб люди знали".
Окрім цього, люди поскаржилися нардепам на проблеми з виплатами та документами.
Як зазначив Олексій Ілляшенко, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій:
"Прийняті решення будемо переглядати з урахуванням якихось знов виниклих умов або інформації. Наприклад, як ви кажете, що стосується компенсації за житло і теж саме, щодо виплати тим, хто був позбавлений волі".
Усього в Маріуполі зареєстровано понад 60-т тисяч переселенців - кажуть чиновники. Для них у нашому місті відкрили три гуртожитки, а кваліфікованим фахівцям купили майже 200 квартир. Аби і надалі підтримувати постраждалих від війни, в муніципалітеті підготували перелік пропозицій до народних депутатів.