19:20, 03.11.2020

У Маріуполі пацієнти з коронавірусом скаржаться на побори і погані умови в лікарнях

Тисячі гривень на ліки й відсутність питної води у палатах. Проблемні питання медики обговорили з депутатами.

поділитись:
У Маріуполі пацієнти з коронавірусом скаржаться на побори і погані умови в лікарнях - фото 1

Антибіотики, противірусні, протизапальні та вітаміни. Усе - за власний кошт. За словами депутата міськради Максима Бородіна, пацієнти скаржаться, що викладають за медикаменти чималі суми. Хоча лікування коронавірусу має бути безкоштовним.

«В інтернеті люди публікують, які знаходяться в лікарні, ситуацію з ліками. Про те, що їм продовжують все одно виписувати повністю рецепти на купівлю антибіотиків і всього іншого», - розповів голова комісії з питань соціального захисту, охорони здоров'я та екології Максим Бородін.

Препаратів немає навіть у постачальників, запевняють медики. Наголосили - нещодавно ліки з'явилися, і їх одразу замовили. І вже везуть до Маріуполя.

«На 816 152 гривні - третього теж, і сьогодні ж на 840 421 гривню. Тобто вони збирали по всій Україні, по всьому півдню», - каже директор лікарні №9 Олександр Железняк.

Пацієнти чекали не тільки на медикаменти, але й результатів тестування. Тепер перевіритися на Covid-19 можна швидше, кажуть члени комісії. Проби маріупольців не відправляють до обласної лабораторії, а перевіряють в четвертій лікарні. Відповідь надходить впродовж доби. Але на безкоштовне тестування направляють не всіх.

«Там, де є свідчення для проведення аналізу, там однозначно має робитися безкоштовно. Більш того, хворий не повинен ходить по поліклініці, оббивати пороги і зараж всіх інших, до нього повинні приїхати і взяти ПЛР вдома», - наголосив директор лікарні швидкої медичної допомоги Сергій Орлеанський.

А направити на безкоштовне тестування має сімейний лікар - онлайн-рецептом. Поговорили і про заповнюваність медзакладів. Усього в місті обладнано понад 600 ліжок в лікарнях, де лежать пацієнти з коронавірусом. Планують відкрити ще 150. У профільному департаменті наголошують, на стадіонах польові шпиталі організовувати не будуть. Тільки у медичних установах. Якщо буде необхідність, запрошуватимуть фахівців з інших міст.

«Тобто, у нас стоїть напівпорожній туберкульозний, у нас неврологічний диспансер, у нас кожвендиспансер, санаторій-профілакторій "Азовсталь", санаторій "Чайка". Тобто коли область збирала інформацію, всю цю інформацію подавали. І це не Маріуполь, це вони повинні вирішити, який із ЦИХ зданий більше підходить», - зазначив директор департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель.

Усі скарги щодо роботи лікарень можна повідомити до контакт-центру за номером 15-55.