14:20, 12 жовтня

У Маріуполі павуки лякають місцевих жителів

З приходом осінньої прохолоди, до людських приміщень все частіше заповзають павуки. Зазвичай, це - косарі. Та трапляються і небезпечніші арахніди. І далеко не всі люди в захваті від нових сусідів. Так, деяких намагаються викинути, інших - взагалі вбивають. Як захистити оселю від небажаних гостей?

поділитись:
У Маріуполі павуки лякають місцевих жителів - фото 1

Пані Олена мешкає у приватному будинку. Каже, до оселі час від часу заповзають павуки. Вона їх не боїться, просто прибирає павутиння. А тих, що плетуть сітки на подвір'ї - взагалі не чіпає. Та все ж вбивати - довелося.

"Був один раз випадок, у мене мама знайшла чорного великого павука в будинку, не знаю, каракурт це чи ні каракурт, але ми його як каракурта утилізували, винесли на вулицю і прибили його там. Ну звичайно мало, а раптом каракурт", - розповідає мешканка приватного сектору.

Та з холодами великих арахнідів у приватному секторі - меншає. Хрестовики та павуки оси ховаються у траві та нірках на зимівлю. А от маленькі - прямують до людей.

До багатоповерхівок арахніди потрапляють через вікно. Зазвичай восени вони "літають" на павутинці, тим самим переміщаються у теплі приміщення. А якщо у квартирі ще й волого чи там живуть прусаки та мухи, то павук оселяється із задоволенням.

І якщо хтось цих тварин викидає, є й ті, хто вбиває. Психологи пояснюють, є декілька причин. По-перше, ми боїмося того, що максимально не схоже на нас. По-друге, страх може з'явитися від негативного досвіду. Наприклад, укусу.

Позбавитися страху - можливо, додає фахівчиня. Є спеціальна терапія, коли арахнофобів поступово вчать контактувати з павуками. До того ж, нині їх навіть купують як домашніх улюбленців.

Спеціалісти наголошують, боятися маленьких павуків-косарів - не варто. Бо вони корисні: їдять мошок, мух та прусаків. Якщо ж сусідити з восьмилапими не хочете - викиньте на вулицю. Щоправда, домашні можуть там померти. А вуличні - це частина екосистеми.
Аби до вашого приміщення не заповзали небажані гості - фахівці радять встановити на вентиляційні Отвори та вікна захисну сітку, а також ретельно закрити всі щілини.