15:27, 24.01.2020

У Маріуполі під виглядом реабілітаційного центру утримували людей в трудовому рабстві

Троє маріупольців утримували в будинку під назвою "Храм" близько 30 чоловік та жінок та примушували їх до важкої праці. Серед потерпілих - громадяни вразливих категорій: наркозалежні, безхатченки тощо.

поділитись:
У Маріуполі під виглядом реабілітаційного центру утримували людей в трудовому рабстві - фото 1

Перебування однієї людини у фальшивому «реабілітаційному центрі» коштувало рідним 2000 гривень на місяць. За один трудовий день за кожного працівника зловмисники отримували до 400 грн. Гроші розподілялись виключно між "благодійниками".

Поліцейські встановили: "Упродовж 2018-2020 років троє місцевих мешканців організували у Маріуполі благодійний фонд, що діяв під виглядом «реабілітаційного центру». За допомогою психологічного впливу зловмисники примушували їх виконувати фізично тяжкі роботи на території Донецької та Дніпропетровської областей".

Загалом жертвами трудової експлуатації стали понад 30 чоловіків та жінок, що опинились у складних життєвих обставинах та звернулись до вказаних закладів за допомогою. Вони мешкали по 6 чоловік у маленькій кімнаті та не могли вільно пересуватися.

У ході обшуків у приміщеннях закладів виявили та вилучили поліграфічну продукцію з рекламою так званого «реабілітаційного центру», чорнові записи та документи щодо організації роботи вказаного «центру», гроші, мобільні телефони та банківські картки.

Крім того, у фальшивому центрі поліцейські виявили раніше засудженого 25-річного чоловіка, який більше року переховувався від поліції. Зловмисник підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого ч.2 ст. 186 «Грабіж» Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває.