19:20, 20.01.2020

У Маріуполі планують розформувати школу-сад для дітей із порушенням зору

Батьки обурені - про закриття дізналися з соцмереж. Там побачили й інформацію - куди переведуть вихованців. Змінам не раді - просять чиновників залишити все як є. Хто вирішить долю учнів?

поділитись:
У Маріуполі планують розформувати школу-сад для дітей із порушенням зору - фото 1

Пані Олена привела доньку в садочок для дітей з порушенням зору. Тут з нею займаються не тільки вихователі, але й медики.

"Не фокусировка, то есть как раздвоение. Стала замечать, что она как-то вот так одним боком все смотрит, на один глаз" – розказує мама дівчинки Олена Варфоломєєва.

Заклад - єдиний у Маріуполі. Є дітлахи і в яслах, і в початкових класах. Після уроків ходять у спеціальні лікувальні кабінети. За допомогою апаратів тут корегують зір.

Про те, що установу можуть розформувати пані Тетяна дізналася минулого тижня. Каже, чиновники планують початкову школу перевести в 36-ту. А малечу - в садочок №164. На яких умовах - не знає. А причина - дітей замало.

"Группы предназначены для деток не больше, чем 12 человек. Так как наши дети требуют особого внимания, дополнительного. Не бегать, не прыгать. Аппаратного лечения нам в 36 школе никто не гарантирует, бесплатного питания тоже никто не гарантирует. С обычными детьми, чтобы пальцами на наших детей тыкали?" – каже мати школярки Тетяна Власова.

Школа-сад розрахована на 156 вихованців - розповідає директорка.

"Замість шести груп спецальних працює тільки чотири групи. Знаходиться 87 учнів та 42 вихованця" – розказує директорка школи-саду №71 Олена Д'ячкова.

У профільному департаменті кажуть - рішення про розформування прийняли за підсумками фінансового аудиту. Апарати для корекції зору - хочуть перенести в 164-й садочок. І школярі продовжать на них займатися.

"Ми розглядаємо можливість, що ці діти перейдуть своїми класами зі своїм вчителем. Тобо вони будуть в тих же умовах і з тими же пільгами, які в них є на сьогодні. Ми плануємо виїзд до цього закладу, ми плануємо презентацію для батьків" – зазначила начальниця відділу департаменту освіти Інна Дарменко.

Остаточне рішення про закриття закладу мають ухвалити депутати на сесії міськради вже цієї середи.