12:20, 10.11.2020

У Маріуполі почастішали випадки автокрадіжок

Працюють зловмисники вночі. Обирають машини припарковані біля багатоповерхівок та у неосвітлених місцях. Як дбають про безпеку свого транспорту водії? Та як радять захищати автівки професіонали?

поділитись:
У Маріуполі почастішали випадки автокрадіжок - фото 1

Данило зазичай лишає автівку біля будинку. Та нещодавно зрозумів, що це небезпечно. Бо у його ж дворі - постраждали від злому дві іномарки.

«О 8 ранку під будинок поставили, а о 11 годині вийшли, а машини розкриті. Що вкрали не знаю, якщо чесно. Ми ставимо під вікнами, плюс сигналізація, сподіваємося на чудо, що її не відкриють. Коли встановлювали сигналізацію на машину, мені сказали, якщо захочуть, то її відкриють по-любому», - розповідає водій.

А ось у знайомого Олександра з машини поцупили запасне колесо. Більше нічого цінного в салоні не було. Сам чоловік ховає авто на ніч у гараж.

«У мене поруч з будинком. Коли залишаю в громадському місці ставлю на сигналізацію», - каже водій.

Розумна сигналізація і справді, здатна вберегти транспорт від злому - запевняють спеціалісти.

«Буде сповіщати вас про якісь спрацювання по автомобілю: щось відбувається, відкрили двері, включили запалювання, датчик удару спрацював - це покаже брелок. Скрізь, де є GSM зв'язок, сигналізація буде телефонувати вам на телефон».

Та радять укомплектувати авто додатковими приладами захисту.

«Додати туди механічний захист. Це буде блокування коробки перемикання, щоб автомобіль не могли пересувати. Заблокується на якусь швидкість. І він буде Нерухоме. І якась секреточка. Тобто кнопка для того, щоб запустить автомобіль», - дає поради менеджер автомагазину Сергій Боєв.

Правоохоронці, тим часом, кажуть: це лише відтермінує крадіжку. Мовляв, кидати машину деінде вкрай ризиковано. Краще ставити її в гараж. А ще можна залишити свою автівку на парковці. Більшість таких майданчиків - мають камери відеоспостереження. Територію подекуди охороняють собаки. Щоправда, задоволення це не з дешевих - від двадцяти гривень за добу. Та головне: не провокуйте. І якщо припаркували авто біля будинку чи пообіч дороги - простежте, аби в середині не було важливих речей.

«В жодному разі не лишати ніякі пакети, ніякі сумки, цінні речі, гроші а автомобілі, щоб не привертати увагу», - радить пресофіцерка управління патрульної поліції в Донецькій області Ольга Артюхова.

Тонована машина - це теж спокуса для зловмисників. Бо крадіям - вкрай цікаво, що ховається за темними вікнами.