19:00, 08.10.2019

У Маріуполі поглиблюють дно Азовського моря

У Маріуполі поглиблюють дно Азовського моря 08.10.2019

поділитись:
У Маріуполі поглиблюють дно Азовського моря - фото 1

Завдання максимум - відновити восьмиметрову глибину, аби до порту проходило якомога більше суден.

"Гігант" і "Геркулес" - у роботі. Саме ці машини працюють на водних шляхах до Маріуполя. Завдання максимум - відновити восьмиметрову глибину, аби до порту проходило якомога більше суден.

В районі Маріупольського порту переважають текучі мули. Через це відбувається інтенсивне замулювання підхідного каналу та акваторії порту. Тому експлуатаційне днопоглиблення необхідно проводити тут щорічно.
Тож зараз на каналі Вугільної гавані працюють два самовідвозних землесоси. Паспортні глибини каналу повинні сягати 9 метрів 15 сантиметрів, паспортна прохідна осадка суден - вісім.
Для відновлення стандарту на каналі порту з липня працюють спеціалізовні судна. Підрядник обіцяє до кінця року відновити ці характеристики. У 2017 році роботи з експлуатаційного днопоглиблювання не проводилися взагалі. Довелося знизити прохідну осадку суден до семи з половиною метрів.
«Для флота это существенное снижение. Мариупольский порт по своим паспортным характеристикам способен принимать суда длинной до 240 метров, ейр-драфт судов, то есть высота надводного борта судна не должна привышать 33 метра» - каже начальник адміністрації Маріупольського порту Ігор Барський.
Після відновлення глибин торгові судна зможуть збільшити об'єми вантажу. А це - значна економія для судновласників і підвищення статусу Маріупольського порту на міжнародному ринку.