12:32, 30 вересня

У Маріуполі працює шаховий клуб для наймолодших

Заняття - безкоштовні. Викладає їх чемпіон Донецької області Андрій Ченцов.

поділитись:
У Маріуполі працює шаховий клуб для наймолодших - фото 1

 

Семирічний Денис на грі завжди зосереджений. Хлопець почав учитися шахам лише кілька місяців тому. Проте вже зараз може розповісти декілька цікавих правил.

«Я дізнався то, що тут, в шахах, є триразове повторення. Це коли три рази повторюється одна і та ж позиція. І тоді це нічия», - розповідає хлопець.

Мати майбутнього гросмейстера каже, заняття допомагають не лише за картатою дошкою, але й за шкільною.

«Уроки, домашнє завдання ми робимо зараз набагато швидше. Завдяки, напевно, шахів. Завдяки тому, що він навчився концентруватися. Він сюди біжить із задоволенням. Тому що тут молодий енергійний тренер. Ну і вони все до нього тягнуться, подобається їм», - каже Світлана Шершова.

Тренер - Андрій Ченцов. Йому 19 років і він призер та чемпіон міжнародних та всеукраїнських турнірів. Каже, головне у цій грі аж ніяк не знання шахових законів.

«Дисципліна, це посидючість, а потім вже все решта шахові правила. Заняття діляться на два етапи. Перший етап - вони грають половину заняття. І другу половину заняття ми або щось розбираємо, або вирішуємо завдання, або я щось їм розповідаю», - розповідає молодий тренер.

Своїм досвідом хлопець ділиться вже не перший рік. Раніше викладав у Донецьку.

«Викладати я почав з 16 років. Конкретно, коли переїхав до Маріуполя, теж народилася ідея, чому б не створити свій клуб. І на базі М-спорту ми створили клуб, куди можуть абсолютно спокійно прийти діти», - каже Андрій Ченцов.

Заняття проходять для юних маріупольців від 5 років.