19:31, 10.11.2020

У Маріуполі презентували мобільний додаток для виклику рятувальників

Мобільний застосунок - за майже мільйон гривень. Рятувальники розробили додатковий спосіб зв'язку з населенням. На платформі кожен зможе повідомити про аварійну ситуацію, отримати допомогу та дізнатися корисну інформацію від фахівців.

поділитись:
У Маріуполі презентували мобільний додаток для виклику рятувальників - фото 1

Новий додаток - безкоштовний та доступний спосіб комунікації з населенням, розповідають рятувальники. Функцій декілька: екстрений виклик, повідомлення про подію, карта, абетка безпеки, новини, зворотній зв'язок, оповіщення та інше. Додаток адаптований для людей з особливими потребами. Реєстрація дуже проста.

«Додаток зручний для повідомлення. Ви обираєте тип повідомлення, додаєте за бажанням фото та короткий опис. При необхідності надання допомоги, уникнення небезпеки різноманітного характеру, надання домедичної допомоги, пожежна небезпека, порядок дій при небезпеках природного, техногенного та інших характерів», - розповів рятувальник Максим Іщук.

Надзвичайники запевняють, диспетчер отримає ваш виклик за три секунди, у кол-центрі. У такому форматі відображена інформація про надані події: наприклад, пожежа. Про екстрені ситуації та загрози повідомлятимуть і рятувальники.

«Згодом, я впевнений, це буде всеукраїнська програма», - зазначив представник програми розвитку ООН в Україні Роман Хащенков.

Розробку ініціювали в головному управлінні ДСНС України в Донецькій області. Фінанси, сервісне обладнання, програмне забезпечення - допомога ПроООН. Також рятувальникам закупили сучасні машини та спецтехніку.

Серед усього: пошукові прилади, захисне обладнання для розмінування, профільні інструменти, сучасні аптечки, аккумулятори, гідравлічні системи, вогнегасники та багато іншого. А ще - набір спорядження для водолазів. Кожен матиме ласти, маски, ліхтарики, шоломи, балони з киснем. І не тільки. Все - вже в розпорядженні рятувальників.