21:45, 22.05.2020

У Маріуполі продовжують капітальні ремонти медичних закладів

Зараз оновлюють хірургічні корпуси екстренної допомоги у міськихх лікарнях №1 та №4. Усе це в рамках проєкту "Велике будівництво" за ініціативи Президента України.

поділитись:
У Маріуполі продовжують капітальні ремонти медичних закладів - фото 1

Шпаклюють стіни, замінюють електромережі, утеплюють приміщення - зараз так виглядає хірургічне відділення четвертої лікарні. У цьому корпусі надаватимуть екстренну медичну допомогу. На першому поверсі - приймальня. Тут ставитимуть діагноз та відправлятимуть до профільних спеціалістів.

"Для тих хворих, які ходять своїми ногами, зараз, де ми знаходимося, потім для хворих, яких привезла швидка допомога, для швидких будуватиметься бокс на дві машини. І колясочні хворі. Загалом буде три входи до лікарні екстреної медичної допомоги", - відзначив директор міської лікарні №4 Володимир Жигіль.

Відділення розділять на сектори. У зеленому прийматимуть пацієнтів із легкими захворюваннями. Жовтий - для середньохворих та червоний - для важких пацієнтів.

"Ті, які вимагають реанімаційних дій прямо зараз, в цьому відділенні буде обладнання, і все необхідне, кімната реанімації, де будуть проводиться необхідні для порятунку життя і приведення в стабільний стан пацієнта", - підкреслила заступниця міського голови Ксенія Сухова.

Ще встановлять два ліфти.

"Заміну всіх інженерних мереж, водопостачання, водовідведення, система опалення, якої не було до цього, система пожежогасіння, так само інтернет, відеоспостереження і все те, що необхідно для роботи сучасного центру", - розповів перший заступник міського голови Михайло Когут.

Ремонт цього відділення коштуватиме майже 18 мільйонів гривень.

У Маріуполі продовжують капітальні ремонти медичних закладів - фото 17838

 

А це перша міська лікарня. Тут уже працюють з новим обладнанням. Це - апарат ультразвукової діагностики, рентген-установка та комп'ютерний томограф, за допомогою якого нещодавно врятували життя.

"Ми її дуже вчасно стабілізували, ми її вчасно направили в інститут до Києва. Вона прооперована і уявіть, вона не інвалід, абсолютно здорова людина, а раніше було б вона померла", - відзначила головна лікарка міської лікарні №1 Лариса Мамаєва.

Проєкт реалізують у межах державної програми "Велике будівництво".

"Ми створюємо необхідні умови, які захищать жителів міста Маріуполя і створимо необхідні умови для медпрацівника, головне - тут буде висока діагностика, тут будуть всі необхідні дослідження і тут - рух пацієнта буде проходити тільки тоді, коли буде визначено діагноз", - міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

На оновлення двох лікарень нададуть понад 50 мільйонів гривень.