19:02, 27.08.2020

У Маріуполі пройшло позачергове засідання комісії з питань охорони здоров'я та екології

На зустрічі були присутні представники комбінатів Групи Метінвест. Металурги відповіли на питання фахівців та активістів і розповіли про модернізацію виробництва.

поділитись:
У Маріуполі пройшло позачергове засідання комісії з питань охорони здоров'я та екології - фото 1

На засіданні - члени профільної комісії міськради, металурги і активісти. Головне питання: дотримання підприємствами Групи Метінвест зобов'язань із модернізації виробництва.

Цього річ на комбінаті імені Ілліча, попри пандемію, реалізували ряд проєктів. У конвертерному цеху запустили нові газоочисні установки. Інвестиції понад 150 млн доларів. Це дозволить знизити вміст пилу в газах у 4 рази. На аглофабриці фахівці встановили комплекс нової двоступеневої очистки аглогазів. У комісії виникли питання щодо роботи доменного цеху. Металурги запевнили, обладнання працює в проєктних режимах.

«Що стосується пилоподавленням азотом, то воно працює в повному обсязі. Азот подається при випусках безпосередньо в ківш, ніякого демонтажу цієї системи немає», - зазначив начальник відділу охорони довкілля ММК ім. Ілліча Володимир Колодочка.

На комбінаті «Азовсталь» також у період пандемії тривають заходи з модернізації, але розповісти про це представникам підприємства вже не дають. Починається сварка.

- Ви свої кризові відмазки можете вставити в інше місце! – зауважив депутат міської ради Максим Бородин.

 

«Ми зараз все тут сидимо в масках. Ми розуміємо, що таке Covid і як були закриті кордони. Ми не враховуємо те, які складнощі були в забезпеченні запчастинами, поставками і всього-всього. Вам це не цікаво», - у відповідь зазначив директор з охорони праці МК "Азовсталь" Сергій Калініченко.

Представник Азовсталі намагався розповісти про виконані заходи та про плани на майбутнє, адже саме для цього його та колегу запросили на засідання комісії.

«Ми вам заявляємо, що плануємо далі робити. За аспірацію конвенторов раз. За міксером, ви ж самі по камерах бачите, що з міксера вже не димить. По відділенню десульфурації чавуну теж уже не димить. У вересні у нас конвертер №2 зупиняється на 15 діб на капітальний ремонт. Далі після нього ми зупиняємо конвертер №1, теж на сім діб, щоб очистити газоочистку. Ви ж почуйте, що я говорю. А потім ми зберемося знову і підведемо чергові підсумки», - сказав Сергій Калініченко.

Конструктивного діалогу так і не вийшло. У відповідь на всі аргументи прозвучали лише заклики до блокування прохідних заводу.