20:00, 05.05.2020

У Маріуполі проводять масштабне тестування на Covid-19 серед медиків

Нових хворих на коронавірус виявили у Донецькій області. Більшість — у Маріуполі. Аби завадити поширенню пандемії, під наглядом місцевих лікарів залишаються сотні людей - усі вони могли контактувати з інфікованими. Яких ще заходів вжили та чи достатньо їх?

поділитись:
У Маріуполі проводять масштабне тестування на Covid-19 серед медиків - фото 1

 

Наталя працює в реєстратурі. До неї щодня звертаються десятки пацієнтів із небезпечними симптомами. Від результату її тесту на коронавірус - багато що залежить. І на роботі, і вдома.

«У мене сім'я, я живу з домашніми, не одна, і вони весь час переживають за мене», – каже реєстраторка Наталія Лисенко.

Ризик заразится вже відлякав багатьох друзів.

«Вони кажуть, ти вибач будь ласка, але спілкуватися ми можемо тільки телефоном. Я кажу, я вас розумію, образи не тримаю», - розповідає Наталія Лисенко.

Здоров'я лікарів під час пандемії — стратегічне завдання. Тому в Маріуполі проводять масштабне тестування на коронавірус серед медиків.

«Це те лікарі, які сьогодні стоять на фронті, які виїжджають до пацієнтів додому з першої симптоматикою», - зазначила заступниця Маріупольського міського голови Ксенія Сухова.

Наявність коронавірусу виявляють за допомоги експрес-тестування.

«Цей тест дозволяє зрозуміти, чи був в контакті людини з хворих, чи хворів він чи може бути він інфікований зараз», - зазначає директорка Маріупольського Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Віолетта Длугоканська.

Партію експрес-тестів, благодійну допомогу від Фонду Ріната Ахметова, розподілять по медичних закладах Маріуполя.

«Всього ми передали Україні 300 тис експрес-тестів. Маріуполь з них отримав 15 тисяч. Ми добре розуміємо, що первинне тестування людей з симптоматикою, це найефективніший спосіб для боротьби з епідеміями. Фонд Ріната Ахметова передає це в Маріупольські державні лікарні і для пацієнтів це тестування абсолютно безкоштовн», - розповіла член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.
У Маріуполі проводять масштабне тестування на Covid-19 серед медиків - фото 15891

 

«Це другий транш. Передав Метінвест разом з Фондом Ріната Ахметова. Все це буде сприяти поліпшенню ситуації в місті та локалізації спалахів, які можуть відбуватися», - зазначив директор із персоналу комбінату «Азовсталь» групи «Метінвест» Костянтин Войцеховський.

Окрім експрес-тестів, до лікарень України Фонд Ріната Ахметова передав медичне обладнання та засоби індивідуального захисту.

«Усі ті прохання, які місто відправляли Фонду Ріната Ахметова, були абсолютно задоволені. У той момент, коли ще практично не було забезпечення з бюджетів, було неможливо купить, ми вже отримували цю допомогу і активно працювали », - розповіла Ксенія Сухова.

Рінат Ахметов спрямував 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього об’єднав ресурси благодійного Фонду, футбольного клубу «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM.