21:18, 18.05.2020

У Маріуполі садисти познущалися над собакою

Виколоте око, скривавлена паща та сліди від підпалу. На пустирі Східного мікрорайну місцева жителька знайшла наполовину закопаного у землю та замордованого насмерть собаку.

поділитись:
У Маріуполі садисти познущалися над собакою - фото 1

Зараз відкрите кримінальне провадження. Та жінка, яка знайшла замордованого собаку непокоїться - чи піде розслідування далі? Та яке покарання чекає за такий злочин?

 

Страшну знахідку Ірина Березнєва виявила на пустир неподалік вулиці Пейзажної. Жінка розповідає - понад тиждень тому побачила напівзакопаного у землю мертвого собаку. Припускає - пес породистий. Каже - на його спині були сліди від гасіння цигарок, морда була побита та опухла, а в пащі - кров.

«Вона була ось саме по груди утрамбована акуратно в землю, врівень із землею. Сліди ударів, схоже на те, що морду облили бензином і намагалися підпалий. Тому що теж, одне око як підпаливши, як набряклий, що випав», - каже жінка.

Після побаченого Ірина викликала поліцію. Нині справу розслідує слідчий районного відділу. Проте причини смерті чотирилапого ще не встановили.

«Намагаємося не дати цього розслідування, не дати цьому інциденту затихне. Ну я доросла людина - мене це травмував. Я уявляю, що б було з дитиною. Саме по собі таке ставлення з живою істотою, ось така витончена жорстокість, яка явно була не одну хвилину, для мене неприпустимо - це страшно», - каже Ірина.

Жорстоке поводження з тваринами карається від арешту на строк до 6 місяців до позбавлення волі до 8 років. Наприклад, у Вінниці нещодавно на 5 років засудили чоловіка, який на очах у господаря ногою вдарив собаку. Від цього пес загинув.

«Щодо жорстокого поводження із тваринами, які вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітньої чи неповнолітньої особи, або щодо двох або більше тварин, або повторно, або групою осіб. І тоді покарання передбачене статтею 299 буде від 5 до 8 років. Це вже тяжкий злочин», - каже адвокат Ольга Мироненко.

Проте Ірина непокоїться - чи будуть працювати над цією справою маріупольські правоохоронці. У поліції ж запевняють:

«За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною першою статті 299 кримінального кодексу України - це жорстоке поводження з тваринами. Наразі ми чекаємо акт судово-медичної експертизи, після отримання якого буде прийнято відповідне рішення», - запевнила прес-офіцерка Центрального відділу поліції Мирослава Попова.

Нині досудове розслідування - триває.