18:57, 21.12.2020

У Маріуполі скульптури биків постраждали від охочих сфотографуватися

Відірвані вуха та подряпані боки. А металевий символ прийдешнього року в Театральному сквері, взагалі почали розбирати на сувеніри. Цими вихідними для містян запрацювали всі новорічні локації. Маріупольці штовхалися біля фотозон та фудкортів. А після гулянь залишили чимало сміття.

поділитись:
У Маріуполі скульптури биків постраждали від охочих сфотографуватися - фото 1

12 різнокольорових скульптур биків у "Веселці" встановили минулого тижня. Спочатку не всі маріупольці схвалили роботу художниці, а потім взагалі пошкодили фігури. Підлітки самі забиралися на скульптуру. Сфотографувала сина з биком як тільки-но його встановили і пані Наталя. Але на фігуру хлопець не ліз. Жінка разом із сином тут гуляють майже щодня. Бачила, як молодших дітлахів батьки садили верхи.

«Одного мальчика только посадил папа, но маленького и снял, и все. А так, залазить как бы рискованно. Большие и скользкие», - каже жителька Маріуполя.

Тепер ця скульптура залишилася без вуха, у інших скульптур надколоті боки і брудні лапи. Постраждав і металевий бик з театрального скверу. Йому викрутили роги. А охочі сфотографуватися з ведмедиком проломили подіум. Організатори святкових локацій вже підраховують збитки.

«В любом случае мы это все отремонтируем. Ущерб сейчас подсчитываем. Не то, чтобы неожиданно, мы ожидали, что будут повреждения, но то, что люди с таким усердием будут ломать наши фотозоны - это для нас неприятно», - зазначила заступниця директора КП "M.EHAB" Вікторія Давва.

А комунальники цими вихідними не очікували таку кількість сміття. Працювали в дві зміни. Вивозили відходи, як тільки збиралися повні баки. Але все одно не встигали. Найбрудніше було біля футкортів.

«Эти выходные прошли по мусору как новогодняя ночь. Очень много было мусора. Мы организовывали работу в две смены. У нас вторая смена до одиннадцати вечера и с полшестого утра мы опять начинаем работать», - розповів начальник КП "Зеленбуд" Петро Чекер.

Організатори ж повідомили - вандалів не шукатимуть, поточний ремонт скульптур будуть проводити власноруч. А після свят приберуть фотозонии. Хоча биків планували залишити на цілий рік. Комунальники ж закликали маріупольців ставитися дбайливо до рідного міста та поважати себе та ближніх.