15:50, 26.11.2020

У Маріуполі сусіди посварилися через голубів

Мешканці маріупольської багатоповерхівки жаліються на нашестя голубів. Мовляв, птахів підгодовують сусіди і від того у подвір'ї постійна антисанітарія. Щоб виправити ситуацію навіть розробили план і звернулися з ним до комунальників.

поділитись:
У Маріуполі сусіди посварилися через голубів - фото 1

Ірина - мешканка одного з будинків. Живе тут два роки. Говорить, весь цей час через голубів - певні незручності.

«У нас брудні вікна, балкони, дахи. Голуби сидять на вікнах. Деякі нагорі живуть, вони там, буквально на балконі. Діти бігають, буває, падають, брудно. Ну а що, їх просто не потрібно годувати і поїти. Але люди люблять їх годувати. Діти люблять годувати», - розповідає жінка.

Починалося з кількох десятків, а зараз - сотні, розповідає пані Лідія. Усе через те, що сусіди підгодовують птахів на колишньому майданчику для білизни. Тому незадоволені місцеві знайшли вихід.

«Діти бігають по цьому майданчику, несуть заразу, розумієте? Голуби! На цьому майданчику годуються. Ми хочемо, щоб її прибрали. Ми хочемо посадити сюди квіти. Ви ж бачите, он там посаджено. Посадимо ще дерево на ту сторону, і буде чудово», - каже мешканка будинку Лідія Каркозова.

Проте пернаті заважають не всім. Підгодовувати птаство полюбляють дітлахи. До того ж ще одна клумба ситуацію не виправить, вважають сусіди.

«Я б не сказала, що їх хмара. На драмтеатрі теж голуби, так що тепер? Навпаки, всі приходять туди. Ну якщо вона хоче дерева ... Але потім же за квітами треба доглядати. А хто буде доглядати?», - вважає інша мешканка будинку Ірина Назаренко.

Михайло Калушка - один з тих, хто доглядає за птахами. Вважає, претензії сусідів носять особистий характер.

«Ось я там розбив клумбу. Ця тітка теж їздила в райвиконком, скаржилася. Приїжджали з райвиконкому. Вона теж говорила, що я у діток майданчик забрав. Це було в 17-му році. З ними важко, жах з цими бабусями», - скаржиться чоловік.

Голова Лівобережної адміністрації розповідає, з облаштуванням цього подвір'я допомогти - готові. Проте чи вирішить це проблему?

«Такі ж плити лежать тут. Чому тут не збираються голуби? Через те, що їх тут не годують. Тому вони тут і не збираються. Тому призведе це до хорошого результату чи ні? А жителі в праві, будь ласка. Беріть, демонтуйте те, що вам не подобається. Ми можемо допомогти в цьому демонтажі», - сказав голова Лівобережної райадміністрації Віктор Очеретін.

Такі випадки, коли сусіди через птахів або чотирилапих не можуть порозумітися, - непоодинокі, додає Віктор Очеретін. Тому людям варто шукати компроміс.