18:30, 13 серпня

У Маріуполі триває підготовка навчальних закладів до першого вересня

Розширені ігрові майданчики, оновлені вбиральні та обладнання на кухні. Чи встигнуть до дзвоника? Підготовку шкіл проінспектував міський голова Вадим Бойченко.

поділитись:
У Маріуполі триває підготовка навчальних закладів до першого вересня - фото 1

Школа № 15. Саме тут вже відновили фасад, відремонтували вбиральні. Готуються й до зустрічі із першачками. А саме збирають меблі, які встановлять у класах.

«За цей рік дуже багато змін, ми беремо участь в проєкті міському чотири активності. Це комфорт, затишок, спорт і нова українська школа. Попереду це відкриття їдальні та харчоблоку. З оновленим сучасним обладнанням. Ми взяли участь у проєкті School Food Generetion. Умови - це відремонтувати їдальню та харчоблок. Нашу заявку взяли до уваги і тепер ми чекаємо це сучасне обладнання», - розповідає директорка школи Тетяна Лугова.
У цьому закладі навчаються більше тисячі дітей. Через те, що розташований він у відділеній частині міста, вирішили розширити і спортивний майданчик.

А у школі № 53 наводили лад у вбиральнях. Витратили на це більше 5 мільйонів гривень, каже директорка Ірина Зінченко.

«У нас в кожному корпусі є по три отаких великих санвузли. Нам у цьому році змогли виконати отаку велику роботу. Це дуже добре. І ще виділені кошти на інженерні мережі».

Нині ж у місті почали оснащувати школи новим кухонним обладнанням. Тож, незабаром сучасна техніка буде у кожному закладі. У планах організувати харчування для учнів за програмою першої леді Олени Зеленської. А саме - оновити меню. До того ж, готуватимуть страви в одній школі, а до інших - доставлятимуть.

«Це такі міні-цеха, в яких буде проводитися харчування для семи-десяти установ. Виключно витягти з холодильника, розігріти в пароконвектоматі і подати це на лінію. Також контролюється весь процес і якість. В одних конкретних семи місцях готуємо і якість контролюємо. Ніж в 63 об'єктах», - зазначив заступник міського голови Олександр Кочурін.

А ось міський голова Вадим Бойченко наголосив, у Маріуполі поступово приводять до ладу усі навчальні заклади.

«Інвестиції в освіту 1,4 млрд гривень. За програмою соцеконома отримуємо інвестиції. Також у нас є філософія цих чотирьох активностей. Це Нуш, це гігієна в школах, тепла школа і спорт ми розвиваємо. Ці 4 активності 350 млн. Це те, що формує базові потреби сьогодні шкіл і закриває гострі проблеми, які з'явилися не за одне десятиліття», - сказав міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Усі заплановані ремонтні роботи закінчать до осені. Аби не порушувати навчальний процес.