18:20, 10 липня

У Маріуполі в медуніверситеті встановили сучасний міні-симуляційний центр

Автории ідеї – студенти. У Центрі містян навчатимуть надавати першу домедичну допомогу. Проєкт переміг у конкурсі "Місто нашими руками" від Групи Метінвест.

поділитись:
У Маріуполі в медуніверситеті встановили сучасний міні-симуляційний центр - фото 1

Олександр розповідає, як робити непрямий масаж серця, якщо людина непритомна. Хлопець - студент четвертого курсу медуніверситету. Крім того - працює в швидкій. Запевняє, аби якісно виконувати свою роботу - теорії замало.

«На уроці ти можеш щось не дочитати, що не довчити. На роботі - на твої плечі лягає людське життя. І ти повинен приїхати, і ти повинен уже знати», - каже студент Олександр Коновалов.

Ліза перейшла на другий курс. І - вже готується до практичних занять на нових манекенах.

«В основному у нас робота була пов'язана з мікроскопами. На уроках біології. А на манекенах будемо відпрацьовувати в майбутньому. Так як спочатку потрібно це все на манекенах відпрацювати, а потім вже з людьми», - каже Ліза Айтул.

Мобільні манекени, імітація різних уражень, проєктор із екраном, меблі та інформаційні стенди. Проєкт "Життя руками громадян" розробили студенти медичного вишу. Та перемогли в конкурсі "Місто нашими руками" від Групи Метінвест. Крім того, хлопці та дівчата пройшли навчання і самі готові проводити тренінги.

«Бо якби в якіх сітуаціях, урбанізоване місто, на пляжі, на відпочинку и так далі, можуть виникнуті такі обставинні, коли людині стало погано и їй нужно надати допомогу до того часу, коли приїде швидка», - зазначає завідувач кафедри медичної біології Донецького національного медуніверситету Олег Федотов.

У планах - лекції для містян і виїзні тренінги для школярів.

«Все манекени легко складаються, є переносні сумки, в які можна все це скласти і привезти в школу. Діти, звичайно не зможуть надати першу долікарську допомогу повністю, штучне дихання або щось ще. Але - не розгубитися, знати алгоритм дій, звернутися до старшого», - розповіла координаторка ГС "Зелений Центр Метінвест" Вікторія Кошманова.

На створення навчального центру з надання первинної невідкладної допомоги Група Метінвест виділила понад 226 тисяч гривень.