19:00, 27.05.2020

У Маріуполі відбулася перша офлайн сесія міськради в умовах карантину

Суперечки через маски, дискусії на підвищених тонах, а згодом - порозуміння та злагоджена робота.

поділитись:
У Маріуполі відбулася перша офлайн сесія міськради в умовах карантину - фото 1

На сесії - 45 депутатів. Сидять на відстані, утім у масках не всі. Перше питання і одразу суперечки. Через недотримання карантинних норм.

«Ми, як депутати, представники влади, якщо ми не виконуємо закон, то люди тим паче не будуть виконувати закон. Тому давайте це виконувати», - зазначає депутат міської ради Максим Бородін.

Жваве обговорення викликало й питання про підтримку підприємців під час карантину.

«За цим проєктом ми пропонуємо внести зміни до діючого рішення, щодо встановлення розміру ставок, податків та порядку їх сплати. І якщо до заяв буде надано документи, що будуть підтверджувати вимушене призупинення діяльності підприємців у період карантину, підприємці отримають право на використанні зниженої ставки єдиного податку у розмірі 0%», - зазначає директор департаменту з питань економіки Євген Бодягін.

Проте - законність такого рішення у деяких депутатів викликала сумніви. До дискусії приєднався і секретар міськради.

«Законодавство сьогодні дозволяє обходити і мінімізувати надходження до місцевих бюджетів. Є питання, і з цим питанням треба працювати. Як працювати - виходити на центральний рівень. З нашого боку місцева влада, все що ми робимо - в рамках закону і ми даємо пільгу тим, хто цю пільгу заслуговує і хто зазнав збитків», - зазначив Степан Махсма.

Представили на засіданні й нову заступницю міського голови Олену Парамонову. Вона керуватиме справами виконавчого комітету.

«Головне те завдання, яке поставив нам вже міський голова - це реформування сфери звернень громадян. Також плануємо продовжити роботу з професійного розвитку наших співробітників міської ради. Плануємо продовжити формування конкурентного ринку праці, ключових професій комунальних підприємств», - сказала заступниця міського голови Олена Парамонова.

Після напруженого початку сесії, депутати перейшли до більш узгодженої роботи - решту запитань вирішували швидко та майже одноголосно. Усього на засіданні розглянули близько двохсот питань. Між іншим, ухвалили надання грошової винагороди за відомості про наркоторговців та премій працівникам закладів дошкільної освіти.