19:00, 01 червня

У Маріуполі відкрилися всі дитячі садочки

Як дитсадочки Маріуполя після карантину приймали дітей?

поділитись:
У Маріуполі відкрилися всі дитячі садочки - фото 1

Маленька Міра вперше за 2,5 місяці карантину - в садочку. Говорить: дома було трохи сумно. Не те, що гратися на майданчику.

«Я скучила за Юлією Олексіївною, за друзями».

У цій групі сьогодні десять дітлахів. Малеча без масок. А ось виховательки навіть у рукавичках. Та дошкільники знають - для чого це.

«Тому що карантин, а я не люблю в масці ходити. Тому що так дихати нічим».

Прогулянку перериває медсестра. Міряє температуру. Але деякі діти до градусника звикнути не можуть.

«Треба вмовляти, хоча-б руку дати. Чотири рази загалом ми міряємо температуру. Якщо, коли з ранку була нормальна, під час робочого дня піднялася - тоді викликаємо батьків. В ізолятор дитину спочатку, а потім вже батькам», - розповідає медсестра Лідія Гриньова.

Сьогодні в дитсадок прийшло вчетверо менше вихованців, ніж за списком. Поки малеча на прогулянці, завідувачка показує нам зміни всередині закладу. Взуття відтепер лишають у коридорі. За столом сидітимуть удвох. Ліжка лишилися на місцях. Та дітей - вкладатимуть спати подалі одне від одного. В роздягальнях - таж система. У садочку кажуть: уже пристосувалися до карантинних вимог.

«Ми прибрали усі м'які іграшки в дошкільному закладі, всі килими, усі багаторазові рушники. Ми заздалегідь приготували приміщення. Зробили генеральне прибирання. По регламенту, з усіма дезінфікуючими засобами», - розповіла завідувачка дитсадка №129 Яна Виноградова.

У групах лишилися тільки пластикові іграшки. Бо їх легше дезінфікувати. Більшість часу малеча проводитиме на прогулянці. Виховательки вже вигадали, чим займатимуться з ними.

«Варіації рухливих ігор, більше читаємо казок і розвиваємо», - розповіла вихователька Аліна Царенко.

У Маріуполі з 8 тисяч дошкільнят до садочків повернулася третина, - підрахували в профільному департаменті. Та заклади вже готові прийняти й більшу кількість.

«Запланована була така кількість груп, що дітей буде в ній 10-12. Це не перевищує нормативні вимоги, і ми зможемо створити такі умови що діти будуть на дистанції друг від друга. 5500, які були передбачені», - зазначила головна спеціалістка департаменту освіти Маріуполя Ірина Куркіна.

Тим батькам, які тільки планують вести малечу в садочок - треба взяти в лікаря довідку про епідоточення. Аби медики підтвердили, що дитина здорова.