18:30, 09.10.2019

У Маріуполі відкриється інтерактивна лабораторія біоресурсів

У Маріуполі відкриється інтерактивна лабораторія біоресурсів 09.10.2019

поділитись:
У Маріуполі відкриється інтерактивна лабораторія біоресурсів - фото 1

Незабаром вона з'явиться на базі ПДТУ. Університет став переможцем конкурсу соціальних проєктів «Місто нашими руками» та отримав грант.

Чи знаєте ви, з чого складається морський пісок, та скільки водоростей росте в Азовському морі? Отримати відповіді на ці питання можна буде в інтерактивній лабораторії, що незабаром відкриється в Приазовському державному технічному університеті.

Сотні експонатів і десятки фотографій. У експозиції представлять матеріали, які збирали понад десять років. Спеціалісти підкреслюють: Азовське море - джерело нескінченних ресурсів. Із місцевих водоростей можна видобувати агар, який використовують у харчовій промисловості.

«Задача университета - научить. Мы не сможем снабдить всю Украину агаром. Просто расскажем, как это сделать. И самое первое, как использовать среду морскую для получения вот этих видов водорослей» - каже доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Володимир Монін.
У лабораторії встановлять сучасне обладнання, зокрема - електронний мікроскоп. Зображення з нього можна буде побачити на екрані комп'ютера. Інтерактивний науковий простір створили в університеті завдяки гранту від Групи Метінвест. Відкриття лабораторії заплановано на середину грудня.