15:40, 14 січня

У Маріуполі винайшли унікальний приазовський орнамент для вишиванок

Жовтий, як сонце, та синій, як море. Як виглядає національний одяг, який створюють у нашому місті? Та які ще коди вплела авторка до візерунка?

поділитись:
У Маріуполі винайшли унікальний приазовський орнамент для вишиванок - фото 1

Жовтий - колір сонця, блакитний - морської води. Поєднання візерунків нагадує кольори нашого, українського, прапора, - пояснює пан Кирило. Сам орнамент схожий на той, яким розписали стіни Храму Святителя Петра Могили.

«У нас були представлені, тут, на Приазов'ї, на Сході України, полтавські вишиванки, з Дніпропетровщини, а саме приазовської не було. Ми вирішили, чому б ні, чому б не започаткувати саме приазовську вишиванку, щоб потім вже через 100 років там хтось, наші нащадки, робили експозицію приазовської вишиванки і вже розуміли, що це таке», - каже волонтер Кирило Долімбаєв.

Створили й обереги - мотанки. Вони теж вдягнені у вишиванки з синім орнаментом. Їх даруватимуть меценатам, які жертвують кошти на будівництво собору. Стосовно ж сорочки, то спочатку пошили жіночу.

Усі зароблені кошти спрямовують на оплату праці майстрині, розвиток культурного, освітнього простору у храмі та на будівництво кафедрального собору.