11:30, 08 вересня

У Маріупольських школах запроваджують планери замість щоденників

Замість щоденників - планери. Для учнів 36 школи обрали новий спосіб організовувати навчальну роботу. Вчителі наголошують, це краще формує дисципліну та вчить досягати мети.

поділитись:
У Маріупольських школах запроваджують планери замість щоденників - фото 1

Планер розрахований на рік, показує другокласниця Злата. У ньому є стовпчики для розкладу, домашніх завдань, а також окремі сторінки для власних мотивацій. Дівчинка розповідає, запланувала у вересні піти у похід, прочитати книжку та побачити тварин у зоопарку. Крім того, цього тижня записалася до вокального гуртка.

«Цей планер допомагає навчатись не тільки писати завдання, а й допомагає вчитись планувати», - каже дівчинка.

Педагоги наголошують, світ постійно змінюється, з'являються нові професії, тренди, формуються сучасні системи роботи та практики навчання. Тож, водночас із шкільною програмою дітям потрібно отримувати універсальні навички: працювати з інформацією, вміти критично мислити, швидко освоювати технології, підходити до рішення завдань креативно і з творчістю.

Така практика планерів існує і в європейських країнах. Наприклад, в Італії щоденник нагадує товстий органайзер із пустими сторінками. На них можна побачити, окрім домашніх завдань та оцінок, як учителі спілкуються з батьками, пишуть зауваження чи побажання.