17:17, 18.11.2020

У Маріупольському загоні морської охорони побудують сучасне військове містечко

Оновлення за стандартами НАТО. Мета - розвивати інфраструктуру та підвищувати рівень безпеки судноплавства.

поділитись:
У Маріупольському загоні морської охорони побудують сучасне військове містечко - фото 1

Військове містечко за стандартами НАТО почали будувати на території 23 маріупольського загону морської охорони, на узбережжі Азову. Також відремонтують гідротехнічні споруди та поглиблять дно. Такі ж бази створять в Одесі та Бердянську.

«Значно підвищити операційну спроможність морської охорони, її мобільність та нашу спроможність протистояти спробам агресії Азовського моря, спробам окупації Азовського моря. Ми зможемо забезпечити надійність та ефективність прикордонного сегменту морської діяльності України», - розповів начальник регіонального управління морської охорони Держприкордонслужби України Олег Костур.

Розповідає, підтримує цей проєкт Уряд США. Втілюють Програму експортного контролю та безпеки кордонів. Завдяки їй в акваторіях Азовського та Чорного морів підвищать рівні безпеки, модернізують техпідтримку та дозволять оперативніше реагувати на зміни ситуації у водах.

«Такий проєкт значно зміцнює морську безпеку України. Дозволяє України забезпечити дотримання морського права на своїй території і відповідним чином забезпечувати морську економічну діяльність», - зазначив радник програми з експортного контролю та безпеки кордонів Кевін Келлер.

Також проєкт містить тренінги та навчальні курси з іноземними фахівцями. Крім того, за гроші міжнародних партнерів планують придбати нове обладнання, озброєння та екипіровку. На це виділять 4 мільйони доларів.

«Саме завдяки вам ми маємо змогу розвивати наше місто в умовах безпеки та надійної, міцної оборони. Також я хочу подякувати нашим партнерам Уряду США за те надійне партнерство, які відбувається сьогодні в Маріуполі», - сказав заступник міського голови Аркадій Мєшков.

Завершити оновлення військової інфраструктури морської охорони планують у червні наступного року.