19:10, 13.11.2020

У міській лікарні №1 з’явилися додаткові кисневі точки

Допомога у боротьбі з Covid-19. Металурги Групи Метінвест продовжують облаштовувати додаткові кисневі точки у медзакладах Маріуполя. Нині 45 нових з'явилися у першій міській лікарні.

поділитись:
У міській лікарні №1 з’явилися додаткові кисневі точки - фото 1

28 балонів, постійне наповнення та обслуговування. Це нові рампи у першій міській лікарні. Звідси цілодобово подають кисень на 45 ліжок для хворих коронавірусом.

«Це апарат Боброва, це не просто йде кисень, ми можемо регулювати тут тиск кисню в системі, це раз, подачу кисню і в цей же час є зволожувач. Те, що необхідно. Люди отримують в повному обсязі, скільки необхідно. Достатня кількість кисню і ми цим забезпечені повністю», - розповідає директорка міської лікарні №1 Лариса Мамаєва.

Лариса Мамаєва додає, для особливо важких пацієнтів додатково закупили спеціальні маски.

«Їх підключаємо, якщо людина потребує примусової подачі кисню».

Завдяки підтримці Групи Метінвест у Маріуполі з'явиться 240 додаткових кисневих точок. 210 у трьох лікарнях - вже готові. У медзакладі Приморського району будівництво нових рамп ще триває.

«Буде на трьох рампах 180 балонів і тут будемо заправляти вже не перевозити балони, а буде машина приїжджати і заправляти 90 точок, значить 90 ліжок».

Директор 9 лікарні також запевнив, зараз ситуація з хворими на Covid-19 стабілізувалася.

«Нам роблять 90 точок. Ми повністю закрили всі проблеми. У нас зараз 60 і ми вже не відчуваємо ніякого дефіциту кисневих точок, 30 будуть готові в п'ятницю, як мені повідомили», - зазначив директор міської лікарні №9 Олександр Железняк.

Крім того, у Маріуполі достатня кількість апаратів штучної вентиляції легенів.

«Завдяки спонсорській допомозі, завдяки державним закупівлям ми отримали 40 апаратів експертного класу штучної вентиляції ми зараз маємо запас, який дозволяє нам дивитися з оптимізмом на лікування подальше», - розповів директор департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель.

Ситуація стабільна, і цю тенденцію варто зберігати, підкреслив мер Вадим Бойченко.

«У нас є кисень, є лабораторія, є лікарі. Найголовніше, є медикаменти, є засоби індивідуального захисту, найголовніше, створені умови, розгорнуті ліжка з киснем сьогодні забезпечують і життя, і здоров'я наших городян. Сьогодні ми бачимо якусь стабільність, але це не говорить про те, що ми повинні розслаблятися», - наголосив міський голова.

Міський голова також нагадав про основні правила безпеки: маски, миття рук та дистанцію.