19:45, 16.11.2020

У підтримку ОСББ Маріуполь вклав 850 мільйонів гривень

Такі гроші Маріуполь за 4 роки інвестував у підтримку ОСББ. До них входить вже близько половини всіх багатоповерхівок міста. Аби перейняти досвід, до нас приїхали голови таких об’єднань з різних міст України.

поділитись:
У підтримку ОСББ Маріуполь вклав 850 мільйонів гривень - фото 1

Незвичайний майстер-клас. Досвідом з керівниками ОСББ ділиться міський голова Вадим Бойченко. Розказує: спочатку в місті створили стратегію розвитку. А потім - навчилися дієво розподіляти кошти.

«Є навіть гроші, як в будь-якій сім'ї, потрібно також ефективно ними управляти. Коли ми з вами також в родині з вами в родині домовляємося, скільки ми витрачаємо на утримання сім'ї, на продукти харчування. А скільки ми б хотіли відкласти на відпустку. Ми сідаємо з сім'єю і домовляємося. Тут такі ж правила», - каже міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

План розвитку на 19 мільярдів гривень - вже на 80% виконали, - розповів мер. Придбали новий комунальний транспорт, облаштували сквери. Та і сам центр стартапів 1991, де й відбулася зустріч - це один із об'єктів програми. Щодо підтримки ОСББ, спершу починали з декількох будинків. Нині ж у таких об’єднаннях - 50% житлового фонду. За перехід багатоперхівки до ОСББ - за кошт міського бюджету ремонтують один з конструктивів. І ще один - у співфінансуванні з мешканцями. Зокрема - реалізують два мініпроєкти. І облаштовують затишний двір.

«Починав з цінника затишного двору це 350 тисяч було. Сьогодні менше мільйона затишний двір не виходить. І в кінцевому разом, щоб ви розуміли цифра створених вже таких затишних дворів - 330», - зазначив Вадим Бойченко.

Тільки цьогоріч на підтримку ОСББ Маріуполь витратив 250 мільйонів гривень. У багатьох українських містах - про таке лише мріють.

«У нас буквально 10% від нашого житлового фонду ОСББ. Люди, швидше за все, НЕ відчувають підтримки міської влади, тому трошки бояться, трошки Бракує інформації», - каже голова ОСББ з Кривого Рогу Олена Точій.

Отриманою інформацію голови ОСББ з інших міст пообіцяли поділитися зі своїм активом. Та - спробувати залучити до підтримки житлового фонду власні муніципалітети.

«Місто Маріуполь поділився своїми досягненнями в сфері розвитку та підтримки ОСББ. Тому що такою яскравою, об'ємною, масштабної програми, як в Маріуполі є на всій території України», - розповів начальник управління з питань підтримки і розвитку ОСББ Сергій Марчук.