18:53, 05 жовтня

У селі Бойовому хочуть реорганізувати школу

Вставати на годину раніше та їхати за сімнадцять кілометрів аварійною дорогою. Цього побоюються учні у селі Бойовому. Бо їхню школу можуть реорганізувати - перевести класи з 5 по 9 до Нікольського. Батьки відпускати дітей до сусіднього селища не хочуть. Та чому заклад планують розділити?

поділитись:
У селі Бойовому хочуть реорганізувати школу - фото 1

У центрі села зібралися стурбовані батьки школярів. Новину про реорганізацію закладу пані Ольга дізналася декілька тижнів тому. Мовляв, у школи хочуть забрати навчальний ступінь та залишити тільки початкові класи. Її донька вчиться у сьомому. Тож, буде вимушена їздити до Нікольського.

«За 17 км по тій розбитій дорозі, ще й заважають дерева, аварійні ситуації. І дитина моя має їхати, встати на годину раніше, їхати до району і там відсидіти шість уроків, сім», - обурена мати школярки.

Школярі також таким змінам не раді, хоча і здогадуються чому саме установу можуть скоротити. У класі Максима тільки четверо учнів.

«Були збори десь два тижні тому приблизно і тоді вже хотіли закривати. Дітей, швидше за все, дуже мало вчиться в нашій школі. Тому її, швидше за все, і хочуть закрити, тому що це не вигідно», - каже школяр Максим Онищенко.

Школа у Бойовому розрахована на 450 дітей. А завантажена лише на 13%.

Загалом в цій школі навчаються близько 60 учнів. До Нікольського можуть перевести класи з 5 до 9. А це половина дітей.

Аби з'ясувати усі подробиці, батьки запросили освітян та чиновників на обговорення. Ті повідомили, як реорганізовуватимуть заклад, ще не визначились. Директорка Боївської школи Тетяна Федорінова розповідає, поки є два варіанти: або залишать молодших учнів тут, або об'єднають класи з дитячим садочком. Інших дітей - переведуть до опорної школи.

«Не знаємо, що може бути через рік, через два роки. Ким ми будемо. Або 5-9 класів не буде взагалі, буде тільки початкова школа. Або буде з дошкільним підрозділом. Знов-таки це ще не визначились», - зазначає директорка Боївської школи Тетяна Федорінова.

Серед причин - навантаження на бюджет та замала економія ресурсів. Котельня стара, а заклад неенергоефективний. Керівниця опорної школи Ганна Качекан порівняла витрати за минулий рік.

«У Бойовоми ми витратили 41 169 кубів газу. У Микільській опорній школі ми витратили 34 415 тисяч газу».

Проте батьки переживають ще за те, який графік буде у школярів. Через емоції - згодом втратився конструктив.

Та під реорганізацію може потрапити не тільки школа в Бойовому. В Окрузі три таких заклади - зокрема, у Новогригорівці та Малинівці.

«Мало завантажені - на 10-15% від проектної потужності. І на сьогодні ми говоримо про те, що ми змушені разом з вами думати, як виживати в цій ситуації, стосовно навчання наших дітей», - каже голова Нікольської територіальної громади Василь Мітько

Тому через деякий час знову обіцяють зустрітися з батьками і школярами. Та остаточне рішення про переведення класів матимуть ухвалити депутати на селищній раді.