18:55, 16.10.2020

У селищі Старий Крим завершили будівництво газопроводу

Відтепер без вугілля та дров. Зараз систему газопостачання у селищі налагоджують. Які вулиці забезпечать блакитним паливом?

поділитись:
У селищі Старий Крим завершили будівництво газопроводу - фото 1

Понад чотири кілометри газопроводу. Труби для блакитного палива з'явилися ще на чотирьох вулицях селища. Будівельно-монтажні роботи вже виконані. Зараз триває наладка. У перспективі - підключитися до розподільчої системи зможуть більше 900 споживачів.

«Далі кожен споживач буде індивідуально замовляти для себе технічні умови отримувати, розробляти проектну документацію. Буде виконано монтаж і підключення до мереж. В середньому газифікація будинку виходить близько 30-50 тисяч гривень», - розповів директор ПАТ "Маріупольгаз" Сергій Олефір.

До газової системи свій будинок планує підключити пан Микола.

«Газ, звичайно, проведу, але дуже дорого. Для опалення треба, все ж таки не змагатися з вугіллям, пил, золу», - каже житель селища.

Наземну частину газопроводу проклали сталевими трубами на опорах, підземну - поліетиленовими. На будівництво з міського бюджету витратили понад 10 мільйонів гривень.

«В даний час ми газифікували вулицю Зарічну, Дружну, Весняне. Залишилися випробування, пуско-налагоджувальні роботи і введення в експлуатацію. За ці два роки ми ще газифікували вулицю Леніна, там ми побудували близько 660 метрів газопроводу», - розповіла в. о. начальниці управління капітального будівництва Лідія Черіпко.

Будували газопровід у межах програми "Маріуполь без околиць", додає перший заступник міського голови Михайло Когут. Так, віддалені мікрорайони та селища матимуть всі необхідні послуги та комфорт.

«7 блоків в цьому проекті "Місто без околиць", які основні. Ми зараз один розглядаємо - це газифікація. Жителі повинні визначати те, що їм потрібно. Програма від Старого Криму вона буде на тому, за що жителі голосуватимуть, що їм, в першу чергу, потрібно, газифікація, дорога, освітлення, парк», - зазначив перший заступник міського голови Михайло Когут.

Розпочати постачання палива планують наприкінці року.