19:00, 08.05.2020

Глава Української Греко-Католицької Церкви: у війні треба не лише перемогти

У день пам’яті та примирення Глава Української Греко-Католицької Церкви закликав керівників європейських держав до примирення.

поділитись:
Глава Української Греко-Католицької Церкви: у війні треба не лише перемогти - фото 1

Глава УГКЦ зазначив, що «всяке насилля – чи то насилля фізичне, чи психічне, навіть духовне – залишає глибокі рани».

«Після Другої світової війни усе людство, а зокрема Європа, європейські народи були дуже зраненими. Я не говорю лише про особисті рани, трагедію конкретної людини, конкретної сім'ї, трагедію конкретного народу. Я думаю, йдеться про певні рани, які отримало після цієї війни усе людство в різних його частинах», – Блаженніший Святослав.

Він нагадав, що свого часу Іван Павло ІІ запропонував для зраненої Європи «рецепт лікувати рани»:

«Тобто, дорога примирення, яка була розпочата на Заході, в Європі ще перед закінченням Другої світової війни - між Францією і Німеччиною, потім католицький єпископат продовжив це примирення між німецьким і польським народами. Прихильником польсько-українського примирення був саме Папа Іван Павло ІІ. Це є той рецепт, як нам справді гоїти серця, лікувати рани. Це є той рецепт, той шлях, який нам залишив як заповіт Святий Папа Іван Павло ІІ».

Є й інший шлях – ятрити рани, додав глава УГКЦ. Та це дуже небезпечно, вважає Блаженніший Святослав.

«Я би дуже хотів, щоби цей день 8 травня пам'ять перемоги над нацизмом був днем, коли ми від всього серця можемо винести позитивну, добру пам'ять, яка буде лікувати, будувати, примирювати. І справді щоби ми в Європі могли накінець-то перемогти війну, яка не буде більше стукати ані до Грузії, ані до України, ані до іншої країни».

«Колективною позитивною пам'яттю скажемо «ні» будь-якій неоімперській ідеології, яка схоче інструменталізувати біль народів у нову війну. І Бог нам усім у цьому допоможе!», – резюмував він.