11:38, 09 вересня

У якому випадку не потрібна згода батька на вивезення дитини за кордон?

Прикордонники дали роз’яснення у якому разі можна вивезти дитину за кордон без згоди одного з батьків.

поділитись:
У якому випадку не потрібна згода батька на вивезення дитини за кордон? - фото 1

Якщо у вас є такі документи, вивезти дитину за кордон може один із батьків, без дозволу іншого:

- довідка про народження дитини, видана органом РАЦСу, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України;
- довідка про наявність боргу по аліментам, видана державним або приватним виконавцем;
- рішення суду про надання дозволу на вивезення дитини з України;
- судове рішення про визнання другого з батьків недієздатним;
- рішення суду про визнання батька безвісно відсутнім;
- судове рішення про позбавлення батьківських прав;
- свідоцтво про смерть другого з батьків.

Враховуйте, що виїхати з дитиною за кордон на строк до одного місяця можливий з тим із батьків, з яким постійно проживає дитина. Обов’язковою умовою для перетину дитиною державного кордону разом з матір’ю чи батьком є наявність рішення суду або органу опіки та піклування про постійне проживання дитини з мамою або татом відповідно, - повідомили у Держприкордонслужбі.