11:20, 22.11.2019

У зоні ООС активізувалася ворожа розвідка та снайпери

У зоні ООС активізувалася ворожа розвідка та снайпери 22.11.2019

поділитись:
У зоні ООС активізувалася ворожа розвідка та снайпери - фото 1

Проте українські війскові можуть дати відсічь. Саме від їхніх куль найбільше бійців на фронті. Тож на захист доводиться ставати українським снайперам.

Вони не показують своїх облич і не називають імен. А їхня поява на передовій завжди віщує смерть для ворога. Снайпери - це одна з тих професій, представників якої військові люблять і ненавидять одночасно. Вони - забирають чужі життя, рятуючи своїх побратимів.

Є у військових і зброя іноземного виробництва. Придбана волонтерами або меценатами. Це потужна зброя, здатна вразити ціль за два з половиною кілометри. У кожної - свої особливості і свій характер. Снайпери дуже ревниво ставляться до своєї зброї. Вони не люблять, коли її торкаються сторонні. Зброя для них усе, і навіть більше. Адже від неї залежить не лише виконання завдання, а й їхнє життя.

Робота у снайперів - надзвичайно складна. Аби зробити один прицільний постріл, іноді доводиться чекати тиждень. Через погоду. Терплячість - одна з найважливіших якостей снайпера.

Тетяна - це ім’я вигадане - одна з небагатьох жінок-снайперів. Перш, ніж стати висококласним стрільцем, вона перепробувала багато армійських спеціальностей. Була і медиком, і розвідником. Колеги запевняють - жінки стають найкращими снайперами. Тетяна із цим згодна лише частково.

"Женщины больше слушают, они усидчивее. У них лучше наблюдательность. Поэтому их легче обучить с ноля этому искусству. И они потом внимательнее к этому относятся".

Аби стати добрим снайпером, потрібно вчитися два роки, кажуть військові. А от вдосконалюватися - усе життя. Тренуватися доводиться щонайменше двічі на тиждень. Самого вміння влучно стріляти замало. Снайпер насамперед має думати.

Руслан - волонтер фонду Повернись живим. Ця організація з перших днів бойових дій допомагає армії - закуповує і ремонтує зброю та тепловізори, навчає фахівців. Ще не так давно Руслан і сам був стрільцем. Зараз - тренує інших. Для нього снайпер - передусім високоефективна зброя, користуватися якою треба з розумом.

"Это и оружие сдерживания, и психологическое оружие. И на самом деле лично мой подход - снайпер это, в первую очередь, разведчик-наблюдатель. Не так важно снайперу беспрерывно стрелять, как наблюдать".

Останнім часом активність ворожих снайперів значно зросла, кажуть військові. Переважна більшість втрат на передовій - на їхній совісті. І це не лише місцеві бойовики, а й кадрові російські військові. Протистояти їм здатні лише висококласні стрільці.