11:42, 06.04.2020

Україна готується до масового виробництва і використання власних ПЛР тестів

Найближчим часом Україна зможе виробляти, а отже і використовувати власні тести ПЦР. Віктор Ляшко розповів, коли їх чекати.

поділитись:
Україна готується до масового виробництва і використання власних ПЛР тестів - фото 1

Сьогодні на брифінгу головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що українські виробники стають до виробництва власних ПЛР тестів. Вони готові виготовляти до тисячі тестів на добу.

Вже наступного тижня буде 20 тисяч ПЛР-тестів вітчизняного виробництва, якими будуть тестувати українців на коронавірус.

"ПЛР-тести ми очікуємо від українського виробника отримати в кількості 20 тисяч, які дозволять провести більше двох мільйонів досліджень. Тести повинні бути на наступному тижні. Український виробник готовий виробляти близько тисячі ПЛР-тестів на добу, і це дозволить нам покрити всі потреби в проведенні тестування, яке необхідно для реагування на епідемію ", - сказав він.


За словами Ляшка, на сьогоднішні в Україні не набагато менша кількість тестувань в порівнянні з Європою, коли країни ЄС перебували на такому ж рівні епідемії, як у нас зараз.

"Сьогодні ми маємо близько 250 тисяч тестів для ПЛР-діагностики, тому питання з тестуванням не є проблемним. Україна готова тестувати. Ми пропрацювали стратегію збільшення кількості тестувань всіх випадків, які тільки можливі", - сказав заступник міністра і додав, що відмова людей з підозрою на коронавірус від тестування навіть не розглядається.


Нагадаємо, що сьогодні губернатор Донецької області Павло Кириленко повідомив про першу смерть від коронавируса в області.