13:15, 26 березня

Україна почала випускати власні тести на коронавірус. Точність 99,9%, - Пристайко

Українські тести вже пройшли реєстрацію. Їх точність і специфічність підтверджена на 99,9%

поділитись:
Україна почала випускати власні тести на коронавірус. Точність 99,9%, - Пристайко - фото 1

Вже готова перша партія в 600 штук. Їх розробив Інститут молекулярної біології. Віцепрем'єр-міністр Вадим Пристайко відвідав Інститут і побачив нову розробку, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.

За його словами, Інститут отримав 350 тис. грн в якості оплати роботи зі створення і виробництва українських тест-систем.

"Відвідав Інститут, де українські вчені розробили високоточну тест-систему для діагностики коронавируса COVID-19. Система вже пройшла реєстрацію в Україні, виготовлено першу партію з 600 комплектів. Уряд працює над виділенням необхідних коштів на виготовлення потрібної кількості вітчизняних тест-систем. Ми не тільки забезпечимо наших лікарів необхідною зброєю в боротьбі з хворобою, але і будемо фінансувати українську науку, яка повинна в разі потреби швидко адаптуватися, якщо вірус мутує ", - сказав Пристайко.


Собівартість одного тесту - 250 грн, тоді як зарубіжні аналоги коштують 370-450 грн.

"Інститут може виробляти набагато більше тестів, які зараз дуже потрібні Україні. Менш ніж за тиждень вчені можуть зробити набори на 10 тис. вимірювань, а за 10-12 днів - на 50 тис. Головне, що для цього потрібно - гроші".


При цьому, вчені відзначають, що вірус сильно мутує. Це теж потрібно враховувати при виготовленні тест-систем. В Інституті молекулярної біології і генетики запевняють, що створили такий тест, в якому можна досить швидко врахувати процес мутацій.

"Вчені гарантують, що на це потрібно тільки день, тоді як в зарубіжних розробках мова йде про тижні", - написав заступник міністра охорони здоров'я з питань інновацій і науки Юрій Полюхович в Facebook.
Україна почала випускати власні тести на коронавірус. Точність 99,9%, - Пристайко - фото 11728