14:00, 01.05.2020

Україна повинна закликати Захід перезапустити переговорний процес з Росією, - Яценюк

Яценюк назвав головну проблему Мінських угод

поділитись:
Україна повинна закликати Захід перезапустити переговорний процес з Росією, - Яценюк - фото 1

Україна повинна змінити лінію на переговорах в "нормандському" форматі, щоб Москва не встановила на нашій землі свою нову губернію. Про це лідер партії "Народний фронт", прем'єр-міністр (2014-2016) Арсеній Яценюк написав у своєму Facebook.

"Завершилася чергова "нормандська" зустріч. Віртуальна за формою і змістом. Росія нічого не виконує і не має наміру виконувати. Нехтує західних переговорників. "Розводить" наших представників. А тим не вистачає досвіду, знань і характеру", - написав Яценюк.


Він нагадав, що агресія Росії проти Молдови почалася на початку 1990-х.

"Але Москва не була покарана, а навпаки закріпила статус "спостерігача"в конфлікті. Міжнародний мирний процес триває. Вже майже тридцять років. (...) Росія атакувала Грузію в 2008 році. Москва знову в статусі "спостерігача". Міжнародний мирний процес триває. Більше десяти років ", - зазначив лідер "Народного фронту".


Політик вважає, що Мінський процес - це тупик. У своїй трясовині він може бовтатися роками. Яценюк переконаний, проблема не тільки в тому, що Москва не виконує Мінські домовленості: "Головна проблема в тому, що Мінські домовленості не здатні принести мир".

"Нормандський формат загруз у віртуальній реальності. Жодного реального кроку вперед. Роками. Нинішня влада програє Москві ініціативу і втрачає міжнародні позиції. Цю платівку треба зупиняти", - підкреслив він.


Україна повинна надати Раді Безпеки ООН докази постійних порушень Росією суверенітету України і мирних домовленостей після останнього саміту в Парижі, зазначає Яценюк.

"Україна повинна закликати Сполучені Штати, Європейський Союз, Німеччину і Францію здійснити перезапуск переговорного процесу", - додав він.


Яценюк вважає, що "невиконання Росією Мінських угод повинно бути формально визнано нашими партнерами і зафіксовано як міжнародно-правової факт".

"Шлях до справжнього миру повинен пролягати через новий глобальний формат переговорів, розширення санкцій проти агресора, розгортання міжнародної миротворчої місії і через повноцінну реалізацію положень нашого закону про окуповані території, схваленого завдяки "Народному фронту" в 2018 році. Такою має бути наша позиція", - написав екс-прем'єр.


Лідер Народного фронту переконаний:

"Досить бути мовчазними, терплячими і безпорадними спостерігачами за зухвалими діями Путіна і його клевретів. Це наші люди страждають. Наївні експерименти влади їх не захистили і не захистять. Якщо Україна продовжить лінію "віртуальної" псевдодипломатії, яка відбувається зараз, то Москва зробить все, щоб встановити на нашій землі свою нову губернію", - резюмував лідер" Народного фронту ".