16:50, 07.08.2019

Україна спростить отримання дозволів для поїздок в Крим

Україна спростить отримання дозволів для поїздок в Крим 07.08.2019

поділитись:
Україна спростить отримання дозволів для поїздок в Крим - фото 1

Президент України Володимир Зеленський анонсував спрощення на законодавчому рівні отримання дозволу для переселенців з окупованого Криму на відвідування їх родичів, що залишилися на окупованому півострові - передає сайт "Сьогодні".


"Запевняю всіх вас - Україна не залишить переселенців один на один з їх проблемами. Ми також розуміє, як важливо для вас відвідувати родичів і рідну землю. Найближчим часом ми на законодавчому рівні затвердимо положення, яке спростить отримання дозволу на відвідування Криму", - сказав Зеленський на зустрічі з українською громадою і громадою кримських татар в Анкарі в середу.


Крим був незаконно анексований Росією в березні 2014 року після проведення "референдуму", невизнаного ні Україна, ні світовим співтовариством. У тому числі "кримський референдум" не визнає і ООН.


Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 р початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій.


У свою чергу Міжнародний кримінальний суд (Гаазький трибунал) визнав, що дії Росії під час окупації Криму розцінюються як військовий конфлікт проти України. У Гаазі відзначають, що даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.