18:10, 15.10.2019

Україна здобула ще одного міжнародного енергетичного партнера

Україна здобула ще одного міжнародного енергетичного партнера 15.10.2019

поділитись:
Україна здобула ще одного міжнародного енергетичного партнера - фото 1

У Спліті — невеликому як за українською міркою та другому за величиною місті у Хорватії, мешкає менше за двісті тисяч людей. З часів пятирічного протистояння за незалежність від Югославії, тут уже забули про віялові відключення чи брак електроенергіЇ.

Хорватія є активним гравцем на європейському енергоринку. Обирає постачальників і виробляє найбільше, як на кількість населення, зеленої енергії. А ще – розбудовує промисловість та інфраструктуру, шукає у цьому партнерів. Знайшли українську енергокомпанію ДТЕК. Люди енергії порозумілися блискавично, - жартують у почесному консульстві України в Хорватії.

Дві держави розробили взаємовигідну стратегію. У ХЕПі, найбільшій, національній енергетичній компанії Хорватії, її офісі у місті Спліт усе готове до підписання, прибули майбутні партнери з України — керівництво компанії ДТЕК. Із Загребу приїздить навіть Прем’єр Андрей Пленкович. Мить - і Україна здобуває ще одного міжнародного партнера — на Балканах.

Співробітництво з хорватами означає для нас цілу низку вигод: як от їхній досвід з модернізації ГТС та обслуговування нафтопроводів чи надважлива для Українців диверсифікація поставок газу, яка стала питанням національної безпеки. Хорвати так само як і ми розвивають свій видобуток газу та зелену енергетику. А ще, - каже керманич ДТЕКу, потенційні інвестиції хорватської енергокомпанії в український бізнес будуть сприяти розвитку економіки нашої держави.