19:45, 09.01.2020

Українці проти салютів

На сайті Президента створили петицію. Вимагають на законодавчому рівні заборонити будь-яке використання піротехніки. Адже від неї страждають не тільки люди, а й тварини. Як чотирилапі пережили новорічне святкування та чи багато українців уже підписали петицію?

поділитись:
Українці проти салютів - фото 1

Бояться, ховаються, втрачають увагу та зрештою - вмирають. Про це у соцмережах повідомляють господарі домашніх тварин. Улюбленця киянки Катерини Сенченко - кликали Скаєм. Собака був дуже активний та грайливий, ніколи не втомлювався, розповідає Катерина. Та новорічна ніч усе змінила.

"31 грудня знов, як почало вибухати все він знов почав ховатися. Ми гадали, що все минеться, але вже 1 січня, зранку, коли ми його витягнули з-під дивану він спочатку відмовився їсти. Він не був таким активним, як завжди" – розповідає власниця собаки.

Серцевий напад. Такий діагноз поставили у ветеринарній клініці. Підтримуюча терапія - крапельниці, уколи по чотири рази на день, та все марно. Трагедія сталася в ніч на 4 січня.

"У нього почалися приступи, він кричав від болю кожні 15 хв. Мама добре пам'ятає, як це сталося, бо вона взяла його до себе, притулила його, поклала долоні йому на грудну клітину, на серце і о 3.40 просто відчула, як воно зупинилося" – згадує Катерина.

Шестикласник В'ячеслав Моргай уже два роки доглядає за улюбленицею Джесі. Помітив, до голосних звуків більш чутливі собаки-хлопці.

"Відсвяткували Новий рік дуже добре. Коли папа відкривав шампанське Джесі не дуже так і злякалася його. І хлопавок, і петард вона не боїться" – розповідає В'ячслав.

Мисливський пес Хантер до голосних звуків зброї звик, розповідає господар. Проте петарди та салюти естонського гончака - лякають.

"1 января он практически всю ночь просидел под столом. То есть, когда первые, как говорится, залпы начались, особенно когда вот эти большие громкие петарды, он забился под стол и не выходил. Ну и на улице, он очень любит гулять в те дни, когда были праздники и дети естественно бегали взрывали петарды он стремился побыстрее бежать домой" – розказав власник собаки Сергій Хаджинов.

Ветеринарна лікарка стверджує, стрес отримують усі домашні тваринки. Але справляються з ним - по-різному. Незалежно від віку та розміру - вони можуть отримати серцевий напад.

"Многие птицы сбрасывают перья в мороз и поэтому теряют способность летать, согревать себя и гибнут. К сожалению, в Киевской области в этом году некоторые птицы гибли стаями. Домашние птицы тоже не остаются в стороне, они могут биться об прутья клетки, потому что это взрыв, это звук, это свет непривычный для них. Стресс негативно воздействует на сердечно-сосудистую систему и птички гибнут" – зазначає ветеринарний лікар Галина Сергєєва.

У Празі через нічні салюти біля річки постраждали лебеді. Зоозахисники повідомляють - одна птаха розбилася, впавши на трамвайну колію. Проте п’ять лебедів - врятували. Другого січня, аби попередити можливі наслідки такої забави, українці створили на сайті Президента петицію. Нині її підписали понад чотири тисячі небайдужих.