19:25, 21.08.2020

Українці вітають жителів окупованих міст з Днем Незалежності

Уже цього понеділка Україна відзначатиме черговий день народження. Це свято - результат багатовікової боротьби нашого народу за право мати власну державу. Щоправда, протягом останніх шести років українцям знову доводиться захищати свою соборність та суверенність.

поділитись:
Українці вітають жителів окупованих міст з Днем Незалежності - фото 1

Багато українців були вимушені покинути рідні домівки. Тож до 24 серпня в нашій області запустили флешмоб #Український_Донецьк.

Вісім років тому з міста Лутугине Луганської області до Маріуполя на навчання приїхав Роман Чумак. Та вже за два роки довелося переїжджати усією родиною, залишивши все майно на окупованій території.

«Це почалося саме у середині літа і саме через них, через те що територія була буквально під обстрілами з двох сторін, з обох боків. Ми мусили виїхати звідти, бо наднебезпечно там було і люди взагалі покидали ці місця», - згадує переселенець Роман Чумак.

А Максим Горобій родом хлопець із невеличкого села Андріївка. Три роки навчався в нині окупованому Донецьку. Згадує, День Незалежності у 2014.

«Він був таким, досить складним для мене, тому що саме в цей день був парад українських військових полонених, так званий парад, який проходив у центрі Донецька. Це викарбувалося у моїй пам'яті, так жорстко. Тому День Незалежності - для мене це особливе свято, під час якого я в першу чергу згадую наших захисників, які вже не з нами і які досі боронять наші землі», - розповідає Максим Горобій.

До Дня Незалежності у Facebook запустили флешмоб #Український_Донецьк. Під хештегом закликають залишити свої вітання до жителів тимчасово окупованої території. Ці слова роздрукують та доправлять до адресатів - на непідконтрольну зону.