15:17, 10.01.2020

Українцям нагадали на яких умовах можна вийти на пенсію у 2020 році

Кількість необхідного стажу щороку більшає

поділитись:
Українцям нагадали на яких умовах можна вийти на пенсію у 2020 році - фото 1

Право на пенсію за віком мають українці, які досягли пенсійного віку і отримали необхідний страховий стаж. Про це нагадала пресслужба Пенсійного фонду України (ПФУ). Але через те, що в країні триває пенсійна реформа, кількість необхідного для виходу на пенсію стажу щорічно зростає.

"Для виходу на пенсію 2020 року після досягнення віку чоловіками 60 років і жінками 59 років (з 1 квітня 2020 року – 59 років 6 місяців) потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і 2028 року необхідний страховий стаж становитиме 35 років", – йдеться на офіційній сторінці ПФУ в Facebook.

Якщо у людини на час досягнення зазначеного пенсійного віку немає необхідного страхового стажу, вона зможе вийти на пенсію за віком пізніше – після досягнення 63 або 65 років.

"У разі відсутності необхідного страхового стажу для призначення пенсії за віком після 60 і 63 років, пенсію можна отримати після 65 років. Але для цього потрібно мати мінімум 15 років страхового стажу. Якщо людина продовжуватиме офіційно працювати і отримає необхідний страховий стаж, то пенсія може бути призначена відразу після його придбання", – додали в Пенсійному фонді.