19:15, 22.12.2020

Українські експерти підрахували скільки коштуватиме новорічний стіл

Укластися в 1700 гривень. Саме стільки за підрахунками українських експертів цьогоріч коштуватимуть страви для новорічного столу. Меню розраховували для родини з чотирьох чоловік. У ньому -  салати, ковбаси, риба, овочі і фрукти. Чи вистачить цієї суми маріупольцям?

поділитись:
Українські експерти підрахували скільки коштуватиме новорічний стіл - фото 1

Меню ще не спланували, але вже чекають новорічної ночі. Руслан Вакуленко розповідає, в його родині на свята полюбляють особливі страви. Готують усе, що дозволяє сімейний бюджет.

«На скільки буде вистачати. Новий рік хочеться провести максимально комфортно. А що буде в гаманці, на таку суму і купимо. Дружина любить експериментувати, зараз інтернет, тому у нас весь час різний, у нас немає традиційного», - каже житель Маріуполя.

Цьогоріч вартість святкового столу виросла на 5%, підрахували ескперти. У середньому родині має вистачити 1700 гривень. Жителька Маріуполя Ольга з цим не згодна. Каже, в Новий рік вдома збирається уся родина, а тому і пригощати необхідно смачненьким. Жінка розраховує витратити щонайменше 5 тисяч.

«Стандартна червона ікра, качка з яблуками, олів'є - замовляється ще за півроку в обов'язковому порядку, риба червона. Навіть якщо це за один день не з'їдається, але менше п'яти тисяч не буває», - каже жінка.

Та є і більш дешеві продукти, наголошують у магазині. Для бюджетних посиденьок вистачить двох тисяч. Наголошують, чимало покупці витрачають на алкоголь.

«Абсолютно різні суми і все залежить від бюджету сім'ї, все залежить від компанії. Алкоголь значну суму становить до новорічного столу. Хтось уже заздалегідь починає їм запасатися», - розповідає керівниця магазину Ірина Любимова.

Щоб не тільки заощадити, але й вберегти здоров'я, медики радять не готувати надто багато страв. У новорічну ніч порушується біоритм людини, чимале навантаження отримують печінка та підшлункова. Краще їсти більше зелені і відмовитись від салатів з майонезом. Можна приготувати холодець і пити побільше води без газу.

«Він не таку буде давати навантаження на печінку і на підшлункову, як, припустимо, інші наші всі салати з майонезами і з жирністю. Ми п'ємо шампанське, п'ємо спиртне, але не забувайте про те, що потрібно пити і воду», - наголошує лікар Вікторія Невпряженко.

А за дві години до сну необхідно взагалі перестати їсти. Тоді вже першого січня можна буде продовжити святкування.