09:15, 21 серпня

Українські ковід-сертифікати офіційно визнали у Євросоюзі

Такі сертифікати також відповідають нормам і у додатку "Дія". Тож, українці можуть збирати валізи у відпустку. Який варіант документа зручніший - електронний чи паперовий? Та що буде з тими, хто спробує його підробити?

поділитись:
Українські ковід-сертифікати офіційно визнали у Євросоюзі - фото 1

У Європі ковід-сертифікат запрацював у липні. Наш, у "Дії" днями визнали у ЄС. З'явиться він після оновлення додатка. Потім пару кліків і документ буде у смартфоні.

«Ковідні сертифікати це саме послуга. Тому що потрібно надіслати запит до реєстру є-хелсу, для того щоб згенерувати ковідний сертифікат. Тому що це медична інформація і просто вона не буде відображена, якщо ви не запитали її і не підписала електронним підписом», - розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

В українців буде два ковідні сертифікати. Один внутрішній. Інший для виїзду за кордон - без фото та з інформацією про стан здоров'я. Діятиме він пів року. В Уряді обіцяють: термін дії документа можна буде подовжити. А от за підробки обіцяють карати.

А ще урядовці вкотре наголосили на важливості вакцинації. Мовляв, якщо буде колективний імунітет, це знизить навантаження на медичну систему під час можливого спалаху коронавірусу.