22:00, 18.05.2020

Українські підприємці впевнені – переплачують за електроенергію

Електроенергія нікому не потрібна. Її не те, що роздавати, а ще й тим, хто бере, доплачувати треба. А що? В Європі вже так роблять! Із такими аргументами власники деяких підприємств намагаються вибити собі знижку на кіловати.

поділитись:
Українські підприємці впевнені – переплачують за електроенергію - фото 1

Бізнесмени впевнені: переплачують. Особливо це б’є по бюджетах феросплавних та трубо-прокатних заводів. Бо це виробництво є найбільш електро-витратним.

«Цены ниже рынка. Это простите несерьёзно. Что это значит? Есть рынок, рыночная цена электроэнергии», - каже політолог Кирило Сазонов.

Та й у Європі кіловати роздають раз на рік. А ще – у них ціна на електроенергію ринкова. Яка вона? Аби не потрапити на заангажованих експертів і не стати жертвами політичних маніпуляцій, беремо дані міжнародного аналітичного ресурсу.

«GlobalPetrolPrices звітує: у березні 2020-го промисловість в Україні за один кіловат платила 8 центів. У сусідній Білорусі бізнес витрачав 9 центів. У європейських країнах: Бельгії, Іспанії, Франції, Швейцарії - від 10 до 15. У Німеччині, Італії, Великій Британії – майже 20 центів».

Виходить, в Україні – одна з найнижчих цін на електроенергію промислових споживачів у Європі. Але дехто з народних депутатів стверджує - може бути ще нижчою. Пропонують виробляти світло тільки на атомних станціях. Мовляв, так дешевше.

«Не зрозуміла позиція депутатів вони за кого переживають? За населення так там ціна не мінялась. Вона там незмінна останні три роки», - каже експерт з питань енергетики Юрій Корольчук.

Це правда, з 2017-ого тариф для населення незмінний. Його встановлює нацкомісія з питань енергетики. Там запевняють: ціна навіть нижча за собівартість. Перевіряємо!

«Міжнародні аналітики GlobalPetrolPrices підрахували: для побутових споживачів один кіловат в Україні коштує 4,5 центи. У Росії платять майже на цент більше. У Білорусі понад 7 центів. У Франції учетверо більше, ніж ми, – 18 центів. І це ще не найбільший показник. Іспанія – 20 центів. Німеччина – 32 центи».


Гривня 68 копійок за кіловат – це найнижча ціна в Європі. І її не будуть змінювати для населення щонайменше до кінця року запевнив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Але і це нардепів не влаштовує. Пишуть лист із порадами Кабміну.

«Чому коли різко впало споживання електроенергії замість того, щоб зменшити теплову генерацію ви почали відключати атомні блоки?», - зазначає народна депутатка Ганна Скороход.
Українські підприємці впевнені – переплачують за електроенергію - фото 17320

 

«Графік балансу енергетичного за минулі роки і цього року в енергетиці. Як ви бачите потужність теплової енергетики знижена. Ви бачите 18,19,20 рік новий баланс, є розкладка по відповідних генераціях також як відбулось зниження. Тому зниження торкнулося всіх галузей енергетики. Це не вірна інформація, яку вам хтось дає і якою ви оперуєте», - зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Як це? Така сама інформація майже в сотні нардепів. Кожен з них поставив підпис під зауваженнями до нового енергобалансу.

«Поважних депутатів, там є дипломати, які нещодавно в скандалах з дівчатами були помічені, там є борці видатні спортсмени, фотографи і вони вирішили, що їм пора зайнятися цінами на електроенергію. Я хочу порадити своїм поважним колегам кожному займатися свою справою», - акцентував перший заступник голови Комітету ВР з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко.

Але ж серед підписантів сам голова парламентського комітету з питань енергетики Андрій Герус!

«Герус є відкритим лобістом інтересів пана Коломойського. Це не є секретом і він захищає його інтереси. У нього є феросплавні заводи, які є великим споживачем електроенергії. Враховуючи у собівартості феросплавів значну частину складає електроенергія зрозуміло, що чим дешевша електроенергія, тим більше прибутків він виведе в офшори», - впевнений економічний експерт Борис Кушнірук.
Українські підприємці впевнені – переплачують за електроенергію - фото 17321

 

«Ми ж розуміємо: всім хочеться заробляти дуже багато грошей, але в першу чергу треба думати про систему. Як вона буде працювати завтра», - каже народна депутатка Вікторія Гриб.

Завтра? Тут хоча б зрозуміти, що відбувається сьогодні. Глибока… криза, - кажуть експерти.

«Якщо буде дисбаланс і будуть віялові відключення, ну, будемо при свічках сидіти», - зазначає економічний експерт Борис Кушнірук.

При свічках ми сиділи в 90-ті. Більше не хочемо. Але ж і в бізнесу нині не найкращі часи. Світова криза через пандемію, як-не-як. Невже не можна дати знижку на електроенергію? До того ж лише у квітні світло подешевшало ще на 9,5 %.

«Как можно снизить цены на электроэнергиюв Украине? Можно чтобы меньше зарабатывали шахтёры, меньше зарабатывали энергетики. И к чему мы придём? Скорее всего будут закрываться шахты, закрываться теплостанции, атомные и что будем делать? Будем покупать у России», - питає політолог Кирило Сазонов.

Рубильник у руках країни-агресора? Тут навіть думка експертів зайва. Усе зрозуміло.