11:25, 10 серпня

Українські рятувальники допомагають гасити пожежі в Греції

Вже декілька днів загін із ста вогнеборців - за кордоном. До Афін вирушили вітчизняні фахівці з різних областей. А компанія "Метінвест" профінансувала їхній переліт.

поділитись:
Українські рятувальники допомагають гасити пожежі в Греції - фото 1

 

Ліси Греції палають і вдень, і вночі. Але через задимлене небо - вже важко розрізнити час. І хоча рятувальники працюють цілодобово, майже без відпочинку, приборкати стихію їм заважає аномальна спека.
Сотні людей - вже евакуювали із зони стихійного лиха, багатьом - ще доведеться залишити свої домівки.


«Наша країна стикається із безпрецедентною екологічною кризою. Палає у багатьох регіонах. І наступного тижня - тенденція збережеться», - зазначив прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс.

В Уряді переполохані - адже палають не лише житлові квартали, а й історичні пам'ятки. Так, Еллада ледь не лишилася без стадіона Панатінаїкоса, де вперше були проведені Олімпійські ігри.

До боротьби зі стихією долучають волонтерів - вони поливають ще вціліли домівки - водою. Та військових - які займаються сповіщенням та евакуацією людей із потенційно небезпечних районів. Не минається і без спецтехніки.

На допомогу Греції прийшли й інші країни Європи. Україна теж допоможе - вирішує Президент Зеленський - і доручає Мінінфраструктури відправити літак із вогнеборцями. Всього до Греції летить сотня українських рятувальників

За фінансовою допомогою для здійснення переліту рятувальників в обидві сторони звернулися до Групи Метінвест. Керівництво компанії одразу зголосилися на допомогу та виділили необхідне фінансування.

Спецзагін наших вогнеборців пробуде там 10-14 днів. Та, якщо треба - залишаться й ще.

Варто зазначити, що Група Метінвест вже не вперше допомагає у подібних соціально-важливих питаннях. Так минулого року «Метінвест» профінансував переліт літака з Китаю в Україну з вантажем для допомоги у боротьбі з Ковід-19, а в Маріуполі компанія витратила понад 72 мільйони гривень на розбудову кисневої інфраструктури у лікарнях міста, що дало змогу врятувати кілька тисяч життів.