16:22, 24.01.2020

Український сніданок у Давосі

За традицією його в 16-те організував фонд Віктора Пінчука. Захід відвідав прем'єр Олексій Гончарук.

поділитись:
Український сніданок у Давосі - фото 1

В Україні є все необхідне, окрім грошей. Тому інвестиції, як внутрішні, так і зовнішні - потрібні, як повітря. Зацікавленому бізнесу, в свою чергу, потрібні прозорі закони та передбачувані дії влади. Український сніданок в Давосі, організований Фондом Віктора Пінчука – захід з одного боку вже традиційний і дещо звичний, адже відбувся він вшістнадцяте, утім, передбачити усі гострі запитання тут просто неможливо.

Запрошеним показують звернення Володимира Зеленського. В ньому він, власне, повторює все, що говорив напередодні під час панельної дискусії на головному майданчику форуму. Західним інвесторам в Україні створять надумови і запропонують усілякі податкові пільги. Український бізнес, присутній на сніданку, відповідей шукає у прем'єра, мовляв, а нам як працювати? Олексій Гончарук обіцяє однакові умови всім.

"Для тих людей, які інвестують в Україну вже, ставлення точно має бути не гіршим ніж до тих, кого ми хочемо залучити. Наша задача не в ручному режимі вирішувати ваші проблеми, наша задача отримувати від вас сигнал, де система дає збій" - каже прем'єр-міністр.

Наступні запитання про уповноважених уряду, які в перспективі мають опікуватись інвестором - на кожного охочого вкласти гроші в українську економіку - кабмін надаватиме по одному урядовцю. В залі мимоволі жартують про няньок.

"Я готов получить няню от Кабмина, потому что мы проинвестировали более 200 миллионов долларов. И тогда нам положено две няни. Мы будем ждать, когда это произойдет" – жартома каже засновник холдингової компанії Василь Хмельницький.

Засновник традиції таких ділових сніданків тут, у Давосі, Віктор Пінчук ще під час вітання підкреслив – завжди краще відверта розмова, ніж плітки чи перекручена інформація.

"Головне завдання України реформи і оборона від агресії. А ще важливо збудувати правильний наратив про Україну. Це дуже важливо. Тому що люди, які ніколи в Україні не були, мають дуже спотворене бачення нашої держави. Ми повинні бути повсюди і показувати правду! Вона не буде завжди приємною, але це точно краще, ніж ті стереотипи та чутки, які існують про нас у світі" – зазначив бізнесмен.

Ну, а одну з чуток спростував прямо тут особисто прем'єр. Щоправда модератору довелось тричі перепитувати про можливу відставку українського уряду, доки Олексій Гончарук не відповів прямо.


"Уряд нікуди не йде уряд продовжує працювати. Ми не плануємо ніякі відставки. Це чутки. Я не планую нікуди йти, в нас чудові відносини всередині команди з президентом, в нас чудова безпрецедентна взаємодія з усіма вищими органами влади" – каже Олексій Гончарук.


Ну, а поки Україна в очікуванні інвестицій приватного бізнесу, схоже міжнародний валютний фонд зголосився на відновлення співпраці. Принаймні Олексій Гончарук певен: після переговорів у Давосі, вже в лютому слід очікувати початку програми розширеного фінансування від МВФ на загальну суму 5 з половиною мільярдів доларів.